Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Passzívvá vált német nyelvtudá...

Passzívvá vált német nyelvtudásomat szeretném felfrissíteni. Milyen használható módszereket ajánlanátok, amelyekkel viszonylag gyorsan vissza tudom hozni, amit elfelejtettem?

Figyelt kérdés
Kéttannyelvű iskolában érettségiztem, s a német nyelvet már 9 éve nem használom napi rendszerességgel, most viszont mihamarabb szükségem lenne használható, kommunikációképes nyelvtudásra. Gondoltam keresek egy magántanárt a környékünkön, aki segít, elindulni, akivel tudok kicsit beszélgetni, de elhűltem mikor meghatoltam, hogy 2900 ft 45perc.
2011. febr. 21. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, milyen városban laksz, és milyen tanárt találtál, de én pl 1000 Ft-ért is vállalok oktatást. Egyébként meg szerintem a tévénézés a leghasznosabb és sok olvasás, pl napi újságok, cikkek stb. Aztán ott ha nem ismersz valami szót, azt kikeresed szótárban.
2011. febr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Előző: melyik városban vállalod 1000-ért?

Én is gondolkodtam tanáron, de én sem láttam még ilyen olcsón.

2011. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az olvasással nincsen problémám, 90%-ig megértem a dolgokat, de sajnos a kábel tv-n nincsen német nyelvű adó. Beszélni tudok nehezebben. Én Monor mellet lakom, s az itteni nyelviskolánál érdeklődtem.
2011. febr. 21. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!