Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC angol felsőfokú nyelvvizs...

TELC angol felsőfokú nyelvvizsgáról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Szóbelin milyen témák fordulnak elő? (Mindegyik része érdekelne.) Egyszerre két vagy három ember vizsgázik?

Az írásbelinél levelet kell írni, fogalmazást vagy mindkettőt? Szintén a téma érdekelne.

Áprilisban megyek, és szeretnék jól felkészülni. Írással, nyelvtannal nincs problémám, viszont a szóbelitől nagyon félek, hátha olyasmiről kell majd beszélnem, amiről magyarul sem tudnék.

Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná a tapasztalatait!


2011. márc. 6. 11:47
 1/6 anonim válasza:

hát én most voltam egy a telc által meghirdetett versenyen, aminek az első fordulójában a "reading", "writing", "listening" volt, erről tudok írni, bár nem biztos hogy sok hasznát veszed. A reding-ben 5 szöveg volt, mind teljesen más témában, és mind más nehézségű volt:S igazából nekem nem nagyon volt időm végig csinálni. A writing rész az én esetemben 2 levél volt, az egyik egy formális, egy panaszlevél, és a másika az választható volt, tehát választhattam 3 lehetőség közül, lehetett barátnak tanácsot írni, szintén egy panaszlevelet csak más témában, és az utolsóra meg nem emlékszem:S azt most már tudom (jókor:S) hogy a nagyon bonolult mondatokat szeretik benne, és nekem pont emiatt lett lepontozva...nagyon. A listening meg még nehezebb volt, gondolom néztél már telces feladatokat:S Ha nem áprilisban mennél azt mondanám tegyél egy próbavizsgát, hogy lásd milyen, de nem igazán tudom hogy az mennyi időt vesz igénybe, meg gondolom ugyanúgy időponthoz van kötve és lehet csak a vizsgád után tudnál menni, ami persze nem túl ésszerűXD Én valőszínűleg nem jutottam be a szóbelire szal arról nem is tudok majd írni:) remélem azért valamit segített, jah am ez az egész úgy volt hogy a verseny előtt egy hónappal tudtuk meg hogy lesz és nem túl sokat készültünk rá, szóval eleve nem volt túl sok esélyünk:S

Sok sikert hozzá:)

2011. márc. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. :) Nem tudom, a felsőfok mennyiben különbözik a középfoktól az összeállításában, ez a fő gondom. Nem is tudtam, hogy van ilyen verseny. És az milyen "szintű?"

A levélírást meg azért kérdeztem, mert egy ismerősöm középfokú ECL-re ment, és neki pl. fogalmazást kellett írnia a környezetszennyezésről, ami azért jóval nehezebb, mint egy sima levél, legalábbis szerintem.

2011. márc. 7. 09:52
 3/6 anonim válasza:

hát igazából én is csak februásban tudtam meg h van ilyen és 2000 ft volt, szóval úgy gondoltuk nem árthat:) Ez nem közép fokú volt hanem felsőfokú, és aki tovább jutott a szóbelire és bekerül az első vmennyibe, az kap egy utalványt a nyelvvizsgára, tehát még egyszer le kell tenni csak ingyen, azért nem lett volna olyan rossz:) de nem baj van még 2,5 évem addig lehet meghirdetik még egyszer és az majd jobban sikerül XD

környezetvédelem?:S nem hangzik túl jól:S

2011. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez tényleg jó lehetőség. Reménykedem benne, hogy hasonló lesz a vizsga, mert erre így azért valamennyire felkészültnek érzem magam.

Neked meg sok szerencsét kívánok, remélem, legközelebb összejön. :)

2011. márc. 7. 21:08
 5/6 anonim válasza:
most kaptam meg az eredményt, és szinte készülés nélkül lett 46,32% szal ha még készülsz is, akkor biztos jó lesz:) köszi:)
2011. márc. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok, és köszi a válaszokat! :)
2011. márc. 10. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!