Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak BME típusú angol közpépfokú nyelvvizsgánál?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom 30ezer...az ár már magában túlzás.Azt hallottam,hogy az írásbeli nevetségesen könnyű,viszont a szóbelin szeretnek szemétkedni.
2010. dec. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én voltam...

Kicsit megnehezítették az utóbbi időben, mert rengetegen vették igénybe!

Amúgy olyan, hogy az írásbeli sablon.. Totál begyakorolható. Nem sok nehézség van benne annak aki áldoz rá némi időt és begyakorolja azt a 3-4 típusú feladatot.

Én írtam magamnak itthon 3-4 levelet... Azt beraktam a szótáramba.. És amilyen szerencsétlen kérdések vannak (teljesen hasonló) majdnem azt kaptam, mint amit leírtam magamnak otthon és átnézettem tanárral.. Ez nem a csalás miatt volt fontos, hanem azért, mert így 1 órával hamarabb végeztem... Sajna én mindig kifutok az időből az ilyesmiken.

Szóval a fordítás 10ből 8* sorrendbe van. Szóval megy a szöveg és sorban vannak a válaszok a kérdésekre. A fordítás nem túl nehéz, bár azért kell rá hagyni időt...

A nyelvtan sem nehéz, a java A/B/C ből válaszd ki a helyes megoldást című feladat... A cikkek sorba tevése sem bonyolult, némi szerencsével még szimpatikus témakört is kapsz.

A szóbeliről pedig annyit, hogy bemész Introduce.. Kérdeznek néhány dolgot, ha viszel valami érdekességet az életedből (vagy kitalálsz...) akkor azt harapják nagyon. Aztán kinyitsz egy könyvecskét és a felcsapott oldal két oldalán két különböző témakör van. Nos amely neked szimpibb azt választod.. (kb 30 témakör van és azok fent vannak a neten .. legalábbis a címeik) Ez áll képleírásból illetve kép összehasonlításból aztán pedig jön a szituációs feladat.. Talán az az egyetlen ahol be lehet kapni néhány huncut kérdést, de mivel 60% kell... (vagyis, ha a hallottad jó lett akkor elég a 40%..) akkor simán megvan az egész, csak gyakorolni kell. Libriben lehet venni BME-s nyelvvizsga feladatos könyvecskét. Abban van 10db. A kérdések begyakorlásához elég is.. Pláne ha az első is már ment.

2010. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
BMN-n középfokon nincs sorbarakós feladat és feleletválasztós sincs. Gap filling van, egész mondatok és kifejezések behelyezése szövegbe. Komplex szövegértést igényel. Levélírásnál kettőből választhatsz, gyakori a panaszlevél, vagy a rendezvény szervezése. Kellenek bele normális szerkezetek, különben lepontozzák. Fordítás az egynyelvűn nincs. Szóbelin kiadnak egy kb. 22 témakörös listát, mindnek van 3-5 alpontja, azokból kérdeznek. Ha nem túl rugalmas a tudásod, de hajlandó vagy ész nélkül bemagolni a témákat, békén fognak hagyni, nem nyírnak ki, persze nyilván jobban díjazzák a valós beszédkészséget. Szituációban bármi lehet, adj tanácsot állásinterjúra készülő barátodnak, kérd át magad másik csoportba, módosíts szobafoglalást, találkozz egy régi tanároddal ész számolj be az életedről, beszélj egy lakásügynökkel életed első lakásáról, ezekre emlékszem az elmúlt pár évről. Segítőkészek, korrektek, de szintben azért ott kell lenni.
2014. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!