Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgához...

Angol középfokú nyelvvizsgához milyen nyelvtani szabályok kellenek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát pl past perfect, pres. cont. passive, stb. Valaki le tudná irni az összeset?


Köszönöm!


2011. márc. 9. 06:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én úgy tudom, hogy "sima" középfokhoz mind a 12 igeidőt tudni kell. Viszont én üzleti középfokon voltam és ott nem kellett mind. :)

2011. márc. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy középfokra nyelvtanból szinte mindent tudni kell, lehet, hogy nem fog előjönni, de a közép- és felsőfok között már csak szókincsbeli különbség van, tehát a középen már nyelvtanból mindent kérhetnek.
2011. márc. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Annyit kérnék, hogy leírnátok, hogy pontosan melyek ezek a szabályok? Itthon tanulok és így jó lenne tudni részletesen, mit kell tudnom.


Köszönöm!

2011. márc. 9. 09:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Vedd meg az Oxford angol nyelvtant (bordó könyv) Magyarázatok, gyakorlatok önálló tanuláshoz. Tökéletes könyv sok sok feladattal. De vigyázz a megoldókulcsos verzióját vedd meg! Van CD-s is, de az nem tudom milyen. Ezen kívül ajánlani tudom még az Angol nyelvtan bibliáját is. Ebben nncs feladat, csak sok sok magyarázat.

De egy magántanár is illene, mert könyvből nem fogsz visszajelzést kapni a hülyeségeidről amit nem veszel észre. Emellett sokat olvassál könnyített könyveket.

2011. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!