Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angol tényleg csak nálunk...

Az angol tényleg csak nálunk világnyelv?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval teljesen igaz dolgok vannak ebben a cikkben, az olaszok és a spanyolok, sőt még a franciák se nagyon beszélnek angolul, mert mi az, hogyha az ember az ő országukba megy, akkor nem a saját nyelvén szólnak hozzá. És ez teljesen jogos szerintem. És tényleg külföldön nem is létfeltétel az angol, mint ahogy itt azt mindenkibe sulykolják?


2011. márc. 11. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes. Tőlem spanyol, holland, német(!) olasz, finn, osztrák, indiai, kínai, japán üzleti partner nem várta el, hogy az ő nyelvén szóljak hozzá, sőt alapértelmezés az angol volt. De ugyanez igaz a szlovák, cseh, szer, szlovén és francia kapcsolatokra is. Ők sem szóltak semmit, hogy angolul lettek megszólítva. Mind normális angol nyelven válaszol(t). Az üzleti élet alapvető nyelve...
2011. márc. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha beszélsz olaszul, spanyolul és franciául, akkor valóban nincs különösebb szükséged az angolra. De azt gondolom, ha elmész mondjuk Spanyolországba, és csak franciául tudsz, akkor elég macerás lesz megértetned magad. Vannak persze országok, ahol nem nagyon szeretnek más idegen nyelven beszélni, de hát a világ összes nyelvét nem tanulhatod meg, angolul pedig - szerintem - elég sokfelé beszélnek.
2011. márc. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
na igen, de ha én mondjuk beszélek németül, olaszul és spanyolul, és nem nagy célom angol nyelvű országba menni, akkor szerintem nincs sok szükségem az angolra.
2011. márc. 11. 09:57
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Az angol egy egységes világnyelv, amit mindenhol tudni kell. Persze választhatod azt, hogy nem tanulsz te meg angolul, hanem inkább megtanulsz másik 15 nyelvet, akkor tuti nagyjából mindenhol megérteted magad. Amit az előző írt, az igaz, hiába tudsz te olaszul, azzal Franciaországban nem sokra mész. Az meg, hogy ha az ő országukba mész az ő nyelvükön beszélj, hülyeség, azért amit először leírtam. Senki nem tud megtanulni annyi nyelvet ahány ország van... (És ki tudja, te később milyen országokba szeretnél majd menni.) Angolul nem beszélők meg egyébként mindenhol vannak sajnos.
2011. márc. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az angol világnyelv. Ez nem jelenti, hogy mindenhol mindenkinek tudnia kell angolul. De akinek olyan a munkája, hogy külföldi ügyfelekkel kapcsolatba kerül, vagy szakirodalmat kell olvasnia, annak kell az angol.


Tehát Tokiótól Moszkváig, Buenos Airestől Budapestig nem kell tudnia angolul a péknek, a kőművesnek, a buszsofőrnek, még az orvosnak sem. Tudnia kell viszont angolul a programozónak, a fizikusnak, a multinál dolgozó managernek, a recepciósnak, a pincérnek.


"az olaszok és a spanyolok, sőt még a franciák se nagyon beszélnek angolul, mert mi az, hogyha az ember az ő országukba megy, akkor nem a saját nyelvén szólnak hozzá."


Nem miazhogy alapon nem tudnak angolul, hanem a spanyolok és olaszok azon az alapon, hogy olyan katasztrofális a kiejtésük, hogy még ha megpróbálnának is angolul beszélni, nem tűnne fel, hogy angolul beszélnek.


Egyébként a francia, aki nem hajlandó a turistával angolul csevegni, másnap, amikor bemegy a multihoz, ahol kötelező az angol, ugyanúgy az angolt töri, mint bárki más.


A franciák tényleg rátartiak egy kicsit, ott erős politikai irányzat az, hogy "védeni" kell a francia nyelvet az angoltól, mégis 36%-uk beszél angolul egy felmérés szerint, ami elég sok.

2011. márc. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

09:57


"ha én mondjuk beszélek németül, olaszul és spanyolul"


Akkor ha fizikus vagy, nem tudod olvasni a friss szakirodalmat és lemaradsz a szakmában, valamint publikálni is nehezebben tudsz külföldön, és konferenciákon is nehezen tudsz részt venni.


Ha vegyészmérnök vagy, a némettel már egész sokra mész.

2011. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
jó, de viszont egy tanárnak nem annyira kell szerintem :D
2011. márc. 11. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik előző vagyok.

Még egyetemre járok, így nem vagyok tanár, de tanárképes szakot végzek. Volt olyan kurzusom, aminek feltétele volt, hogy tudj angolul, mert az adott témában nem publikáltak magyarul, így angoltudás híján nem tudsz készülni az órákra, nem tudod megírni a házidolgozatodat.

Egyébként az előző nagyon jól megfogalmazta az egészet.

2011. márc. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cikk baromsag. Aki irta fogalma nincs a vilagrol. Az angol az alap, mindenhol ahol van kulfoldi. A vilag nyelv fogalma mindenhol ismert (sot mintha a "lingua franca" kifejezes tulajdonkeppen a franciaktol es nem az angolnyelvuektol szarmazik) Aki tanult az mindenhol tud valamennyire angolul. A nemet es a francia egyutt se er semmit az angolhoz kepest. Igen, ha Franciaorszagban elsz magyarkent a francia es az angol tudasa elvart (legalabbis ha szeretnel egy jobb allast). Ha Angliaban, akkor eleg az angol. Igen, a nemet haszonos Nemetorszagban. Ha nem megy szinte mindenki tud angolul... Ha elmesz barhova, a helyi nyelven kivul a legjobb eselyed az angollal lesz. Tetszik, nem tetszik igy van. Az angol nem letfeltetel, de hidd el a munkavallalo (diplomas allashoz) aki nem tud angolul nincs egy sulycsoportban azzal aki tud (bar hany masik nyelvet beszel) nehany kiveteltol eltekintve.
2012. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Ez inkább csak a franciákra jellemző. (Jártam mindegyik országban.) De ők is beszélik az angolt, az más kérdés, hogy nem igazán szeretik használni (nagyképűségből). A turistákat sem szeretik, ezért még kevésbé akarnak angolul beszélni. Egyébként én ezt sem tapasztaltam Franciaországban. Mindenhol létfeltétel az angol.
2014. nov. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!