Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek íly módon van...

Szerintetek íly módon van esélyem nyelvvizsgára fellebbezni?

Figyelt kérdés

Középfokú (ECL) nyelvvizsgára mentem és az eredményem a következő lett:

hallás utáni: 30%

kommunikáció: 92%

==================

össz.: 61%


60% felett adnák meg a nyelvvizsgát de készségenként min. 40%-nak meg kell lennie. Ugye nekem a magnó lett 30%-os (azaz 7,5 pontos), ha még "kapnék" 2,5 pontot akkor meglenne a nyelvvizsga mert akkor pontosan 40%-os lenne a magnó.

Látszik az, hogy 10% hiányzik (mintha sok lenne) pedig csak 2,5 pont kell ami maga a 10%. :D



Szerintetek van értelme fellebbezni?


2011. márc. 11. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod, bár szerintem nincs értelme. 30% nagyon kevés. És az összesített eredményed is nagyon gyenge, éppen csak az alsó határ.

Esetleg azt próbáld meg elérni, hogy csak a kommunikáció részéből kelljen vizsgáznod újra.

2011. márc. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, bár nem hiszem, hogy menne. Eléggé messze van. Az ECL a durva magnóiról híres, sokan azon hasalnak el. Nekem meglett elsőre, de nekem is csak 55% lett a magnó.

Sok sikert! :)

2011. márc. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A vizsgaszabályzat világos kimondja, hogy mindenből meg kell lennie a 40%-nak, neked nincs meg. Ennyi. Mire alapoznád a fellebbezésedet? "Na, lééééci csak 2,5 pont kellene-". Ezzel semmivel nem különböznél valakitől, aki 58% és 61% írt és, próbálja kisírni még egy pontot. Tudom, hogy frusztráló, de nincs mit tenni: A vizsga követelménye egyértelmű és te nem teljesítetted.


Persze, ha van olyan pont, amit úgy érzed nem teljesen igazságosan vontak le tőled, akkor természetesen, de úgy, ahogy gondolod (vagy legalábbis, ahogy én gondolom, hogy te gondolod), úgy csak feleslegesen vesztegeted az EClesek idejét.

2011. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozni lehet, ha nem veszítesz vele. Ez alatt azt értem, hogyha legközelebb vizsgázol akkor a fellebbezés nem lesz hátrányos megkülönböztetés alapja.


Egyébként a véleményem, hogy nem fogják elfogadni a fellebbezésedet. Van egy rendeletben meghatározott százalék küszöb amit nem értél el. Ennek a meghatározásának módja valszínű szabályozva van. Van mérlegelési joguk is. Belefér az eredményed.

2011. márc. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 92% lett a szóbelim és 38 a magnóm, nyugi, neked sem fogják megadni.. De persze próbáld meg!
2011. márc. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes egyáltalán az ECL-lel próbálkozni???
2011. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én Telc-en voltam, nyeltanon csúsztam el 1,5 ponttal!! A többinél bőven meg voltak a százalékaim. Na ez idegesítő volt! Rendesen utána jártam hogy érdemes-e kérvényeznem a feladatlap megtekintését, illetve fellebezzek-e, végül úgy döntöttem nem éri meg. Azt mondták hónapokig húzódhat mire megnézhetem, értelemszerűen akkor derül ki az is hogy van e értelme fellebbezni, találok e "határeseteket" a vizsgámban... úgy döntöttem, hogy nem éri meg, lehet pénzkidobás, de inkább elmentem a következő időpontra vizsgázni, itt már bőven meglett minden.

Ha van módod megnézi a feladatlapodat, és úgyérzed valamibe beletudsz kötni, amire pontot lehetett volna még adni, akkor tedd meg és lebbezz fel, amúgy szerintem fölösleges, ajándékba úgysem adnak 2,5 pontot.

2011. márc. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!