Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó írásbeli nyelvvizsgára...

Origó írásbeli nyelvvizsgára saját szótárt kell vinni, vagy a helyszínen biztosítanak?

Figyelt kérdés
Sajnos nincs még tapasztalatom, nekem itthon egy elég selejt szótáram van és azt nem szívesen vinném, szóval ha nem adnak akkor lehet beújítok, de ha nem muszáj nem...
2011. okt. 20. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérj kölcsön. Amúgy vinni kell úgy emlékszem.
2011. okt. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem láttam olyan nyelvvizsgahelyet, ahol biztosítják a szótárt. Anno én is ott vizsgáztam (bár akkor még Rigó utca volt), akkor nem adtak. 2 éve másik nyelvvizsgaközpontban sem adtak.

Szerintem is kérj kölcsön.

2011. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kölcsönözz könyvtárból
2011. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
Hogyne, hát külön kamionokkal szállítják a szótárakat a nyelvvizsgákra, nem tudtad? Mindenkinek jut, mind a 2000 egyidejűleg vizsgázónak. Az angolul vizsgázóknak spanyolt adnak, a németeseknek franciát, a lovárisoknak eszperantót, az eszperantósoknak meg angolt. Bezony! De elég lenne ha elolvasnád a tájékoztatót amit küldtek a vizsgára. Sőt, aki céltudatosan jelentkezik egy nyelvvizsgára, nemcsak azért mert a szülei csesztetik, hogy menjél már, csináld már meg, az előtte alaposan tájékozódik a különböző nyelvvizsgákról és kiválasztja a számára legszimpatikusabbat. Ha te csak azért akarsz egy új szótárat venni, mert a viseltes szótárral neked ciki elmenni vizsgázni, akkor egy jó nagy barom vagy.
2011. okt. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Döfd le magad te félkegyelmű...


Nem a viseltességről van szó, hanem, hogy bizonyos szavak nem szerepelnek benne.

2011. okt. 31. 18:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem tud valaki adni neked "jobbfajta" szótárt, akkor

tényleg végy egy újat (nagyon sokfajta van)

2013. márc. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve a középfokúra nem is biztos, hogy kell olyan "profi" szótár (A felsőnél már nem mindegy)
2013. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!