Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell egyeztetni franciá...

Hogyan kell egyeztetni franciában a mellékneveket, ha több is van egy főnév után?

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 15:17
 1/5 szvandaaa ***** válasza:
Minden melléknevet egyeztetned kell! Ha írsz példát akkor azon jobban elmagyarázom, mert így nem nagyon tudom mire gondolsz :) !
2011. márc. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vannak melléknevek, amiket a főnév elé írunk, vannak amiket utána, és vannak a színek. Általában kerüljük a sok melléknév halmozását, de ha mégsem akkor mi az általános szabály?


Nem akarok hülye példákat mondani.


De ha csak két sima melléknév van, pl:

noms anciens hongrois


akkor mindkettőt egyeztetjük?

2011. márc. 12. 17:12
 3/5 szvandaaa ***** válasza:

Szóval pontosan úgy van, ahogyan írtad :) ! Nagyon ritkán fordul elő, hogy egy főnevet több melléknév követ, ha mégis, akkor igen egyeztetünk.

A te példád egyébként így helyes: les anciens nom hongrois. De pl, ha azt mondod, hogy les anciennes robes francaises > az már így lenne :) ! ( buta példa, tudom, de jobb nem jutott eszembe)

Szóval igen, ilyen esetben mind a kettőt egyezteted, franciában MINDIG így van ;) !

2011. márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát mindig biztos nincs így, lásd pl szinek. Azonkívül nem tudom az ancienne miért kéne előre. Az én tanárom azt mondta mögé kell.
2011. márc. 12. 22:13
 5/5 szvandaaa ***** válasza:

Ha nekem nem hiszed el, gépeld be Google-be... Ott is azt adja ki, hogy " Dictionnaire des anciens noms de familles hongrois du XIVe siècle au XVIIe..."

"Les anciens noms français maille (boucle de fil ou de métal), "... Szóval az "ancien" biztos, hogy megelőzi a "nom"-ot... Másként nem fogod megtalálni. Ez alap szabály! Nem tudom milyen tanárod van... :D

És a színeket is egyeztetni kell, pl.:

"ma petite robe blanche"

2011. márc. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!