Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen 2. idegenny...

Szerintetek milyen 2. idegennyelvet válasszak?

Figyelt kérdés

Középiskolában lehetőségem lesz francia,német,olasz,spanyol esetleg ezen felül szakkör formájában oroszt, finnet, latint tanulni.

Szerintetek mit válasszak?

Indokokat is légyszives.


2011. márc. 12. 21:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
orosz, bár attól is függ hogy milyen szakmában akarsz elhelyezkedni
2011. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
az oroszt szerintem is vedd fel, nagyot lehet vele kaszálni később.. a francia spanyol olasz német négyesből meg azt ami számodra szimpatikus.. a német pl valakinek vagy nagyon megy vagy képtelen megtanulni. francia irdatlanul nehéz, főleg kiejtések.. olasz-spanyol közül ha az egyiket megtanulod, akkor utána könynen meg tudod később a másikat is.
2011. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
spanyol, angolon kívül ezt beszélik sok helyen, jól járnál, ha ezt tanulnád, gondolom az angol mellé.
2011. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

-közgáz-on az orosz lehet megtérülő

-műszaki irányban inkább német

-spanyolt elég sokan beszélik (Dél-, Közép-Amerika)

-szakácsoknak francia lehet a jó

2011. márc. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Én eljárnék latin szakkörre is... onnan az olasz, spanyol, portugál, francia egy köpésre van.

Az orosz sem rossz, utána a szláv nyelvek fognak könnyen menni, és a szomszédos országok szinte mind szláv nyelvűek... és persze egyéb haszna is van. ;)

2011. márc. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

"francia,német,olasz,spanyol esetleg ezen felül szakkör formájában oroszt, finnet, latint tanulni"


Műszaki és üzleti területen a német a nyerő, kisebb mértékben a francia (az nemzetközi szervezeteknél is jól jöhet). Az orosz hasznos az ipar és a külkereskedelem bizonyos területein.


Tehát a németet vagy franciát, és emellé szakkörön az oroszt válaszd. Az olasz, spanyol, finn, latin is jó, de csak hobbynak.

2011. márc. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

08:19


"Én eljárnék latin szakkörre is... onnan az olasz, spanyol, portugál, francia egy köpésre van."


Nem. A franciától tényleg egy "köpésre van" a spanyol/olasz/portugál, a latin viszont erősen különbözik az újlatin nyelvektől.

2011. márc. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Az oroszt nem tudod akármi mellett tanulni, pl. ha németet veszed fel, és mellette még az oroszt is, akkor vért kell izzadnod, hogy megtanuld jól mindkettőt. Elvileg a spanyol a legkönnyebben elsajátítható nyelv, de azt meg tényleg nem tudod sok helyen hasznosítani, francia inkább.

Az sem olyan nehéz, mint mondják, legalább is, én nem találom nehéznek; annyi, hogy a kiejtéssel lehet sok gond, de egy idő után belejön az ember, úgy, mint az angolnál. Azért a francia kiejtésben is van logika :D

Némettel igazság szerint, még nem igazán találkoztam, csak belekukkantottam, és a fenti nyelvek közül az a legnehezebb, ha az alsókat is vesszük, az orosz simán üti, meg talán a latin is, az is nehéz.

A latinnak csak orvosi, jogi, és ilyesmi pályákon veszed hasznát.

2011. márc. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
az első négyből, amelyik neked szimpatikusabb, a második háromból pedig az oroszt. szerintem ne a latint kezd el tanulni, mert teljesen felesleges, hacsak nem orvosnak akarsz menni, esetleg még egy-két helyen lehet hasznos, mert van latin szak is talán, de sokra nem mész vele...kevés emberrel fogsz tudni latinul társalogni, a nyelvvizsgát ebből a nyelvből sok helyen nem fogadják el, és ha azért akarod, hogy később könnyebb legyen megtanulni pl franciául, akkor már érdemesebb rögtön franciául elkezdeni tanulni....
2011. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Akármely bölcsész szakod tudnád hasznosítani a latint. De a többi irányban jobban jársz az orosszal, a némettel, a franciával vagy a spanyollal.
2011. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!