Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet a...

Mennyi idő alatt lehet a nulláról össze hozni egy nyelvvizsgát, kevés pénzből?

Figyelt kérdés

Már tanultam angolt és németet is. De mindent elfelejtettem. Középiskolába járok és a nyelvi kompetenciám szinte a nullát súrolja. Foghatnám a tanárokra, a magas csoport létszámra, de egyszerű lusta voltam gyakorolni.

Már tudom merre szeretnék tovább tanulni és az a helyzet, hogy +10 pont a nyelvvizsga. Nekem pedig minden pontra szükségem van, mivel nincs gyerekem, nem vagyok halmozottan hátrányos helyzetű, se fogyatékkal élő, sem pedig hátrányos helyzetű. Ezekből kifolyólag konkrétan 10 pontot, pont annyit, mint a nyelvvizsga.


2011. márc. 19. 18:56
 1/7 A kérdező kommentje:
elvesztettem.* (az utolsó szó lemaradt.)
2011. márc. 19. 18:57
 2/7 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsga nem 10 pont, hanem a középfokú 28, a felsőfokú 40. Persze ha mondjuk a +100 pontból más dolgokból összeszedsz 90-et, akkor a nyelvvizsga is nyilván csak 10-et érhet, de nem hiszem, hogy ez a helyzet állna elő, lévén a 90 pont szerintem semmilyen kombinációból nem jön össze.


Egyébként kellő szorgalommal bármit meg lehet tanulni. Nem tudom, hányadikos vagy, de én 9-ben kezdtem tanulni a németet (mondjuk az iskolában is ezt tanították, de semmi extra, heti 3 óra, és nem kellett kifejezetten törni magamat), és 12-re nyelvvizsgáztam belőle.

Nagyon olcsó volt, ugyanis simán tettem egy emelt szintű érettségit belőle, ami ugye ingyenes, és államilag elismert nyelvvizsgának számít :)

2011. márc. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, ha lusta vagy tanulni nyelvet, akkor nem igazán fog menni. Két dolog kell a nyelvtanuláshoz: net és szorgalom. Ha mindkettő meg van, akkor már van esélyed. Hát attól függ most hol állsz, mennyire vagy fogékony illetve menny időt szánsz rá. 1 év alatt tuti meg lehet csinálni egy középfokú nyelvvizsgát, bár nem ártana, ha lenni valaki, aki legalább elmondaná, hogy mik kellenek hozzá (pl: 12 igeidő, kondicionálisok...)
2011. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak: Én már kinéztem magamnak hova szretnék menni és oda +10 pont a nyelvvizsga. És kell lennie ezen kívül még 1 nyelvnek amiből érettségit teszek, az nem számít bele a + pontokhoz.



Az osztályom förtelmes, van egy csoport, akik folyton kiabálnak, vihognak, zenéthallgatnak Órákon is. Mivel lány osztály úgy gondolják ők vannak a hierarchia tetején, mert már meguntuk a kiabálást velük, hogy maradjanak csöndben. Így csak ülünk és hallgatjuk a visitozásukat, az órák evvel telnek el. És a saját lustaságom pedig az hogy nem erőltetem magamra a +órák felvételét. (Ígyis heti 2x9; 2x8 ; 1x7 órám van nem tudom hova bezsúfolni)


Ha van célom, akokr van kitartásom is. De ahhoz tudnom kell mi szükséges.

2011. márc. 19. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egy év alatt sikerült úgy megtanulnom angolul, hogy felvételizhettem egy angol nyelvszakos fősulira. A recept szorgalom és kitartás, és ma már sokkal könnyebb mint 20 évvel ezelőtt. Pl én annó hetente kétszer-háromszor eljártam az idegennyelvű könyvtárba a Molnár utcába, nem tudom, hogy létezik-e még. Anno volt egy szuper nyelvlaborjuk. Ja és mindennap minimum három óra tanulás.
2011. márc. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Otthon simán tudod tanulni a szavakat, megveszed pl. németből az egy híján húsz című könyvet, vagy bármilyen más tematikus szószedetet és tanulsz. Ha nyelvtant nem értesz valamit, megkérded suliban a tanárodat vagy itt a neten is kérdezhetsz bármit. Ha már úgy érzed sok szót ismersz, kereshetsz levelezőtársat, msn-partnert.


Ennyi. Majdnem ingyen van, a könyvet meg vaterán is megveheted használtan.

2011. márc. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tanulj eszperantót az hamar meg van abból tedd le a nyelvvizsgát,aztán tanulj mellé angolt
2011. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!