Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgát tegyek?...

Milyen nyelvvizsgát tegyek? (középszint)

Figyelt kérdés

Légyszíves olyat mondjatok, amit könnyű letenni! Főleg az írásbeli!

Másodjára ugrottam neki az ORIGO-snak, és baromi nehéz, baromi szivatós, másodszorra sem lett meg! Én szerintem az ORIGO-nál nem normálisak (szövegfordításban svájci alagutak tűzvédelmi berendezéseinek üzemeltetését kérték).


Szóval nektek mi a véleményetek, ha nem ORIGO-sat akarok tenni, akkor melyikkel lenne érdemes próbálkoznom?


Sok embertől különféléket hallottam, ECL, TELC, PANNON....ki egyiket, ki másikat szidja....melyiket érné meg szerintetek megpróbálnom? Ami viszonylag könnyű....


2011. márc. 24. 19:38
 1/10 A kérdező kommentje:
és azt kifelejtettem (ha számít valamennyire), hogy szóban sokkal erősebb vagyok nyelvből, csak a nyelvtan az amivel hadilábon állok
2011. márc. 24. 19:42
 2/10 anonim ***** válasza:
Én eddig 2 telcen voltam, német közép és német felső, mindkettő nagyon könnyű volt.
2011. márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
kösz, ment a zöld kéz, jöhetnek még vélemények
2011. márc. 24. 19:53
 4/10 anonim ***** válasza:
ECL középszintű angolom van. A listening része nehezebb, mert a háttérzajok olykor bezavarhatnak, de a szóbeli meg az írásbeli klassz. Az írásbeli főleg, az nagyon könnyű volt. A szóbelin meg nem is az a lényeg, hogy feltétlenül mindig helyesen beszélj, hanem az, hogy folyamatosan. Ha nem nyökögsz, nem vagy bizonytalan, akkor simán felpontozzák. :)
2011. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi


És a pannon vs ecl összehasonlításról mit gondoltok?

2011. márc. 24. 20:04
 6/10 anonim ***** válasza:

Néhány vizsgahelyen van lehetőség próbanyelvvizsgára. (pl. néha a BME szervez ilyet, ~3000 Ft-ért.)

Egyébként pedig oldj meg egy-két szintfelmérőt, illetve keress meg egy vizsgáztató nyelvtanárt, és méresd fel a tudásod, mert ezek szerint te magad nem vagy tisztában vele, hogy tudsz-e annyit, amennyi a nyelvvizsgához szükséges. Mi pedig hogy lennénk tisztában vele?

2011. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
utolsó: elolvastad rendesen az általam kiírt kérdést? kétlem, de akkor minek írsz
2011. márc. 24. 20:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Én a BME-sről hallottam azt, hogy könnyű, és hogy viszonylag az életszerű nyelvhasználatra próbálnak koncentrálni. De én még nem próbáltam, csak a tesóm. Mondjuk akadt már dolgom velük, bár csak szóbeli (nem rendes nyelvvizsga, csak egy csereszervezet nyelvi beugrója), ott igazán nem voltak szőrösszívűek.


Itt vannak minta feladatsorok

[link]

2011. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én féltem, hogy nem lesz angol közép C típusom a diplomámhoz, így ugyan abban a hónapban bejelentkeztem TELC, ORIGO, és PANNON nyelvvizsgára is.


Mind sikerült és a legkönnyebb (és legdrágább) a TELC volt. A TELC 98%-kal, a PANNON 86%-kal, még az ORIGO 70% szóbeli + 62% írásbeli résszel sikerült. Szerintem az eredmények tükrözik is a különbséget. A felsőfokot bepróbáltam a PANNON-nál, amiből a szóbeli meglett.


Én a PANNON-t vagy a TELC-et választanám a helyedben. A TELC-nél inkább a szókincs a fontos, a PANNON nyelvtanban keményebb egy kicsit.

2011. márc. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

20:16 vagyok.

De, igen, elolvastam.

Te nem tudod, hogy melyik nyelvvizsga számodra a legmegfelelőbb, tehát mérd fel a próbanyelvvizsgán, abból kiderül. A nyelvvizsgáztató tanárnak is van rutinja, általában több nyelvvizsgát is ismer, és ha felmér, ő talán könnyebben tud segíteni abban, hogy eldöntsd, milyet tegyél.

Én a BME-t ismerem, a német szokott szivatós lenni néha, de mivel nem írtad le, hogy milyen nyelvről van szó (csak sejthető, hogy német, mert mi másért kérdeztek volna svájci alagutat), ezért ez csak egy infó.

A TELC állítólag könnyebb, mint a BME, de őszintén szólva a nyelvvizsgák is mások és mások, van, akinek ez fekszik jobban, van, akinek az.

2011. márc. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!