Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi értelme van úgy tanítani...

Mi értelme van úgy tanítani az angol nyelvet, hogy szövegeket kell megtanulni? Hogy kell kiejteni a szavakat? Segítség! Többi lent.

Figyelt kérdés
Egy vagy két hét múlva már ugysem tudom, azt sem tom mit jelent. Tudom, hogy szótározni kell. Nem is szívesen szólalok meg az órán, mert nem tudom, hogyan kell kiejteni a szavakat, ezért otthon sem tudok új szavakat megtanulni. Német könnyen megy, de az angollal bajban vagyok.
2011. márc. 26. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
megértelek, nálunk is hasonló a helyzet (másodikos gimis vok) A legjobb amit tehetsz, h pl youtuben angol filmeket nézel. Én ezt szoktam csinálni, mondjuk kitartás kell hozzá, mert az első próbálkozásnál egy kukkot se fogsz érteni, főleg ha a kiejtést se tudod. De mindent bele :) Sajnos a tanárt nem rúgathatjuk ki... :(
2011. márc. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet:) Én is másodikas vagyok, csak középiskolában.
2011. márc. 26. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Megtanulni? Szerintem nem sok értelme. Én a tanár helyébe akkor adnák egyest a tanulónak, ha szó szerint bemagolta a szöveget. Hogy miért? Azért mert a beszélt nyelvben nem a bemagolt szöveget mondjuk, hanem amit mondani akarunk. Eleinte nehéz lesz, az biztos. Semmi sem könnyű. De idővel megjön a haszna...
2011. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szövegek mondatalkotási modellt adnak. Írd melléjük a fordításukat, és úgy tanuld meg őket!
2011. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hónapokig fogod tanulni ezeket a szövegeket, és nem látod értelmét. Aztán egyszer csak szükséged lesz arra, hogy idegen nyelvem mondj valamit és eszedbe jut, egy mondat. Azonnal mondod. Hiszen ezt már egyszer megtanultad! :)


Na, komolyan, van értelme, hidd el. Egyszer csak az agyadban összeáll majd a kép, és a megtanult mondatokat fogod tudni automatikusan, erőlködés nélkül más szavakkal is használni. És így folyamatosabb a beszéd, mintha nyelvtani táblázatokon kattognál.

2011. márc. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van értelme, ahogy az előző írta! A hatás késleltetett lesz, és most csak nyűgnek érzed, de lesz eredménye! De csak akkor, ha érted, hogy mit tanulsz, nem csak egymás utáni szavakat magolsz, hanem értelmezed is, milyen igeidőben van, mit jelent a szókapcsolat stb.

A google fordítójába beírva a szavakat vagy akár a mondatot, meghallgathatod, hogy kell mondani.


Nekem is rengeteget segített angol nyelven filmet nézni. Annyira vártam a kedvenc sorozatom folytatását, hogy letöltöttem angolul a téli szünetben (magyarul csak most kezdték adni). Az első 8 részt magyar felirattal, a többit már angolul, angol felirattal néztem. Néha meg kell állítanom a lejátszást, hogy felfogjam, de már szótár is alig kell, és magabiztosan beszélek! Próbáld ki!

2011. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi értelme van úgy tanítani az angol nyelvet, hogy szövegeket kell megtanulni?"


Nagyon hatékony módszer, a bele fektetett erőfeszítések meg fognak térülni.


"Egy vagy két hét múlva már ugysem tudom, azt sem tom mit jelent."


Ha elfelejted, át kell ismételni.

2011. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vajda Bertalan válasza:
Tanuld meg a fonetikát (én elsős vagyok, 1,5 hét alatt meg volt és teljesen megtudok minden szót tanulni és kiejteni, ha le van írva fonetikusan.) és vegyél egy ilyen szótárt!
2011. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!