Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egyszerű angol szövegeket...

Egyszerű angol szövegeket szeretnék olvasni fordítani hol találok ilyeneket?

Figyelt kérdés
Ne legyen olyan hosszú és túl bonyolult sem vagy esetleg van valami ilyen könyv?13 vagyok
2011. aug. 28. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen hihetetlen, ilyeneket legkönnyebben nyelvkönyvekben találsz. Könyvtárból is kölcsönözhetsz.
2011. aug. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, könyvtárban sokmindent találni. Neten most így nem tudok ilyen oldalt...


Arra emlékszem, hogy amikor én olyan ötödikes hatodikos voltam, akkor mindig jöttek az Oxfordtól ilyen "mesekönyvek", lerövidítve+képekkel+szövegértés+cd. Pl Alice csodaországban, Álmosvölgy legendája... (De nem csak mesék voltak, csak hozzánk azok jöttek. Vannak még klasszikusok is.)


Többféle szint volt, kezdőknek, haladóknak... és lehetett rendelni. Most előkotortam az egyiket, volt rajta netcím:


oup.com/elt

Írd be ott fönt a keresőbe hogy "dominoes" és kihozza ezeket a cuccokat... böngészhetsz köztük, kihoz egy csomó oldalt.

Magának az Oxford könyvesboltnak az oldala (mondjuk nemtom mennyire vannak ilyen kezdőszintű dolgok, ami nem tankönyv):

[link]


Szerintem először könyvtárban próbálkozz.

2011. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A Libriben, Alexandrában 7-800 Ftért lehet kapni angol nyelvű könnyített olvasmányokat. Bookworms a sorozat neve, illetve van most már egy másik is. Az egyes darabok 1-6 is be vannak sorolva nehézségi szint szerint. Híres regényeket egyszerűsítenek le, én nagyon élveztem ezeket olvasni.

Könyvtárakban is lehetnek ilyenek, kérdezd meg a könyvtárost, valszeg tud adni.

2011. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Könyvtárakban nézz utánuk,de én nagyon szívesen másolok Neked ide filmek tartalmát,amikhez nincsen szinkron.

Az ilyenekből is tanulhatsz.

Pl.:


Five tales of terror are presented. The first deals with a demented old man returning from the grave to get the Father's Day cake his murdering daughter never gave him. The second is about a not-too-bright farmer discovering a meteor that turns everything into plant-life. The third is about a vengeful husband burying his wife and her lover up to their necks on the beach. The fourth is about a creature that resides in a crate under the steps of a college. The final story is about an ultra-rich businessman who gets his comeuppance from cockroaches



"Alice": The suburban Alice is an annoying teenager that does not like the neighborhood where she lives. When her father uses a universal remote control developed by Professor Dayton, she moves to other dimensions with other families and when she returns, she is transformed in a rabbit and is forgotten by her family. "The Radio": The security guard Jerry buys a radio developed by Professor Dayton from a street vendor. The radio talks to him and gives instructions to steal US$ 300,000.00 from a criminal, kill a couple of smalltime crook neighbors and move to another city. When Jerry decides to bring the prostitute Eva with him, he seals his fate by his own, destroys the radio and has a tragic surprise. "Call Girl": Rachel is a call-girl and serial killer. When she is hired by the weird Victor, she stabs and kills him while having sex, but later she finds the truth about the odd teenager...

2011. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

itt van pár könyv amiről ez elöző is írt


Oxford Bookworms Library:

A könnyített olvasmányok hét különböző nyelvi szinten kaphatók. A Starter szint mindössze 250 szót használ, az 1. szint 400, a 2. szint 700, a 3. szint 1000, a 4. szint 1400, az 5. szint 1800, a 6. szint pedig 2500 szóval dolgozik. A szinteket és a szókincset mindig feltüntetjük az olvasmányok hátsó borítóján. A szinteket különböző színekkel jelöljük, melyek a könyvek gerincén is jól láthatóak, így könnyebb beazonosítani őket könyvespolcokon keresgetve. A readerek végén szójegyzék és feladatsor segíti a szövegfeldolgozást.

[link]

2011. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!