Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Beszélsz spanyolul, vagy...

Beszélsz spanyolul, vagy franciául? Esetleg mindkettőt? És mennyire tér el egymástól a kettő? És melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

spanyolul beszélek, van középfokú nyelvvizsgám és 90%os középszintű érettségim :D ezt csak azért írtam, hogy lásd, hogy nem kezdő vagyok... hazudnék, ha azt mondanám, hogy könnyű. 16 igeidő, rendhagyó ragozás, kivételek... ha nem lenne tehetségem a nyelvekhez lehet,hogy feladtam volna valahol útközben, de ha nem ezt az oldalát nézed egy nagyon szép nyelv, amit sokan beszélnek, én nagyon örülök, hogy tudok spanyolul

francia... elkezdtem tanulni, de most nem lenne rá elég időm, ezért 'áttettem' későbbre, mindenképp szeretném folytatni, szavak közül sok ugyanaz, mint a spanyolban, nyelvtan felépítése is hasonló, kiejtés sokkal nehezebb (ezáltal a helyesírás is)

ha választanod kell én a spanyolt javaslom, de a francia is jó döntés, csak egy jó tanács: ne egyszerre kezd el tanulni őket, mert mindent mindennel összekevernél :)

2009. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
A spanyol könnyebb. Egyébként a nyelvtani logikájuk nagyon hasonlít egymáshoz, ami a franciát nehezebbé teszi, az a kiejtés és helyesírás. (Szubjektív vélemény)
2009. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Hát sztem nincs olyan h könnyebb vagy nehezebb, egyszerűen más jellegű mindkettő. Ellenben végletesen logikus, hát nem véletlenül újlatin ...


Na de aki írta, árulja már el nekem, melyik az a 16 igeidő a spanyolban? Csak mert spanyol szakot is végeztem és igen kíváncsivá tettél .....

köszi

2009. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

11:55-ös spanyol szakosnak : igeidők: presente, pretérito perfecto, pretérito imperfecto, pretérito indefinido, pretérito pluscuamperfecto, futuro, futuro perfecto, condicional, condicional compuesto, presente de subjuntivo, imperfecto de subjuntivo, pretérito perfecto de subjuntivo, pretérito pluscuamperfecto de subjuntivo, imperativo


és igaz, nem 16 "csak" 14 :D

első válaszoló

2009. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jahhhhhh értem XD

Ne hari, de te kevered a szezont a faszonnal :-)

Ahog ylátom te úgy szépen mindent összeadtál, aztán nem nagyon teszel különbséget aközött, hogy igeidőről vagy módról van szó. Tudod azért mert condicional külön ragozással, még nem nem lesz egy külön idősík ... Szóval szépen hangzik, de nem igazán van ez így, na mindegy, köszi szépen ...

2009. febr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én franciául és spanyolul is beszélek. A spanyol könnyebb mind kiejtésben, mind nyelvtanilag. 3 hónap alatt tettem le a középfokút francia tanulás után. Igen is van olyan, hogy egy nyelv könnyebb a másiknál. Egyetemen a nyelvész profom mindig azt mondta, hogy egy nyelvnek sosem úgy kell nekifutni, hogy hány igeidőt használnak. Nézd meg, hogy magyarban hány igeidő van...igazából csak jelen meg múlt, még a jövő idő sem igazi és mégis milyen nehéz nyelv!
2009. febr. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
62%

Erre az utolsóra mint elég mélyen spanyolos azt mondanám, hogy azért egy bizonyos szintig el lehet jutni valóban, de megint más kérdés pl azon dimenziókat is helyesen kezelni, amelyeket már csak igen mély tudással + igen erősen anyanyelvi gondolkodásból adódó megérzéssel fogsz eltalálni.


Na most valóban nincs értelme arról beszélni, melyik nyelv a nehezebb, ez egy laikus kérdés, ilyenre nem lehet válaszolni. Persze sokan megteszik, na aztán kérdezz meg egy komolyabb nyelvészt, ő már koránt sem lesz ennyire határozott ebben a kérdésben.

2009. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!