Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan gyakoroljak, ha jól,...

Hogyan gyakoroljak, ha jól, folyékonyan szeretnék angolul beszélni, illetve kommunikálni másokkal?

Figyelt kérdés
Sok éve szereztem középfokút, de azóta nem használtam a nyelvet, és már nem megy a beszéd. Milyen módszerekkel lehetne a beszédkészségemet önállóan fejleszteni, ha nincs lehetőségem másokkal angolul beszélgetni? Ha kész szövegeket tanulok meg az eredményes? Vagy sok szót és kifejezést kell ismernem?
2011. ápr. 4. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? - így jobban tudok tanácsot adni
2011. ápr. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
24 vagyok.
2011. ápr. 4. 16:53
 3/6 anonim ***** válasza:
bármilyen csetelős oldalon tudnál külföldiekkel beszélni. pl. busuu.com :)
2011. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Beszédkészséget csakis beszéddel tudod, keress lehetőségeket, online, vagy társaságban (ha nem találsz beszélgetős helyet, akkor is lehet angolul tanuló haverokkal beszélgetni, pl. közös program, és megegyeztek, hogy nem lehet magyarul megszólalni)


A sok szó bemagolása nem segít a folyékony beszédben. Épp az a lényeg, hogy hozzászokj, bátran merj beszélni az ismert szavak és szabályok felhasználásával.

2011. ápr. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézz angol nyelvű filmeket, úgy átáll majd az agyad az angolra, és utána meg keress beszélgető partnert, a beszédet így tudod a legjobban gyakorolni véleményem szerint.
2011. máj. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb zeneszövegeket megnézni. A Googleben "lyrics" alatt rátalálsz a kívánt szám szövegére.
2012. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!