Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat és...

Mit jelent ez a mondat és hogyan kell helyesen írni?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom így kell kiejteni:"vaffan kúló"...Gondolom olaszul van...De, hogy kell helyesen írni és mit jelent?:)
2009. febr. 27. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

vaffanculo - igy irjuk. (culo = segg)


lenyegeben annyit jelent nagyjabol, hogy dugd fol a seggedbe. kb. olyan, mint nalunk az "anyad".

2009. febr. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor nem jártam tőle messze:) Kösz
2009. febr. 27. 22:04
 3/3 tade ***** válasza:
Kedves elso. Te nagyon elvagy tevedve. En itt lakom Olaszorszagban es biztosithatlak, hogy a vaffanculo magyarul ennyit jenlent: "Menj a p.csaba!".. mert igaz hogy a "culo"-segget jelent, de a "va" az "andare" ige ragozott alakja vagyis "vai"-menj a "ffan"-ra most nem emlekszem. De ugye hogy nezne mar ki magyarul, hogy menj a seggembe? Az "any@d"-at inkabb igy fejezik ki az olaszok: "Merda", vagy "Porco cane", "Porca puttana", Porco dio",...es meg sorolhatnam. De a vaffanculo magyarul azt jelenti, amit irtam. A kezemet tennem tuzbe..:)
2009. márc. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!