Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvvizsgád van?...

Milyen nyelvvizsgád van? Milyen a nyelvtudásod mellette, elboldogulnál külföldön?

Figyelt kérdés

Milyen nyelvvizsgád van? vizsgarendszer, nyelv, szint, hanyadszorra sikerült, mikor tetted le, hogy sikerült, milyennek érezted, mit kérdeztek, hány éves voltál..? :)

Köszi a válaszokat


2011. ápr. 5. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

német felső - ECL, elsőre meglett 17 évesen.

angol közép - már nem is emlékszem hol csináltam, 18 évesen, szintén elsőre. nagyon jól sikerült mindkettő, főleg a szóbeli részek (92 - 96% az angol javára)


ECL német felső rohadt nehéz volt úgy emlékszem, de simán tanulható. folyékonyan beszélem mindkettőt, elboldogultam velük külföldön :)

2011. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
:) köszi
2011. ápr. 5. 13:16
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Német felső, nálam a diplomával járt, mert német nyelvszakos vagyok. Ténylegesen középfokból vizsgáztam gimis koromban, a felsőfokot vizsgakereten belül letenni fölösleges lett volna a fentebb említett okból.

Angolból, hollandból középfokom van, de az angolt fejlesztenem kell. Szeretnék még megtanulni pár nyelvet, remélem, összejön.

Németnél 17 voltam, angolnál 20, hollandnál 24.

2011. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

:) Köszi!

Hogy fejleszted magad? (olvasás, film...?)

2011. ápr. 5. 13:51
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Angol felső, ITK (Rigó utca), elsőre sikerült 18 évesen.

Német közép, Goethe Institut, szintén elsőre, szintén 18 évesen.

A német közép könnyű volt, mondom ezt annak ellenére, hogy a német nem az erősségem. Lehetett rá célirányosan készülni, szóbelin kiszámítható szituációkat kaptunk, az írásbeli sem volt vészes.

Amennyire emlékszem, az angol felső eléggé embert próbáló volt, a szóbeli több, mint fél órán át tartott, a szövegértés/magnóhallgatás részen vért izzadtunk, az írásbeli hosszára pedig már nem emlékszem, de 3 vagy 4 óra rémlik, és a tesztes rész után elég komoly esszé, fordítás, újságcikk tartalmának összefoglalása következett.


Külföldön a némettel nem boldogulnék túl jól, legalábbis az első pár hónapban biztosan nem, angollal viszont igen. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy már sokkal jobban tudok angolul, mint mikor megszereztem a nyelvvizsgát - azóta ugyanis rengeteget olvastam és olvasok angol nyelvű könyveket, cikkeket, filmeket, sorozatokat nézek eredeti nyelven, és ezek szerintem igen hasznosak tudnak lenni.

2011. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Jó látni, hogy ennyi embernek van felsőfokúja.. Remélem egyszer nekem is lehet :)

2011. ápr. 5. 15:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Német középfokú a híres/hírhett DSD-vel, nem tudom mennyire ismered. 4 részből áll, ebből kettő C1 lett nekem, kettő pedig B2. Ez a vizsgafajta így két fajtát adhat vagy semmit... Angolból egy erős középfokú tudásom van, most készülök felsőre :)
2011. ápr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
ECL egynyelvű B2-es szintű angol, elsőre mentem át 10. őszén. Jó volt, a fogalmazást kifejezetten élveztem, a magnót kevésbé. Most készülök az angol C1-re, és ha az megvan, jöhet a német B2 :)
2011. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%

Angol középfok 15 évesen. De nem lett túl jó, kb 75 %

Viszont azóta már jobb a nyelvtudásom, most már felsőfokúra készülök.

16/L

2011. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Ismerem a DSD-t... :P

Hát akkor, hajrá azokkal a felsőfokokkal, talán majd én is beállok a sorba. 21 évesen nem késő még próbálkozni vele? :)

2011. ápr. 5. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!