Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most valóban a célkitűzésem...

Most valóban a célkitűzésem irreális, vagy éppen csak a környezetemben élők próbálnak lehúzni, lebeszélni esetleges irigységből kifolyólag?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy július végére megtanulok kb. középfokon franciául.

Jelenleg németből van egy középfokú nyelvvizsgám, és a tudásom is megvan azon a szinten belőle.

Franciául még nem tanultam, viszont a nyelv nagyon tetszik, ahogy pár dalt hallgattam, illetve a kultúra is érdekel.


Továbbá egyedül fogom tanulni, DE megvettem egy teljes felszerelést:

- tankönyv+munkafüzet egyben (alapfoktól-középfokig, 2 kötetes)

- hanganyag mp3-ban

- feladatok megoldókulcsa


Most hétfőn kezdem tanulni, és hetente 5 nap, napi 2-2,5 órát tanulom.



Én hiszek abban, hogy ha a tananyag, hanganyag, megoldókulcs megvan, és valaki elszántan igenis leül tanulni rendszeresen, akkor ez nem irreális. De ehhez valóban nagy önfegyelem és kitartás kell.


Már sokszor tapasztaltam ezt, hogy ha valami célt kitűzök, akkor a környezetemben lévő emberek azonnal elkezdik a kifogásokat keresni, hogy az szerintük miért irreális, miért csak álom...


Amikor pedig mégis elértem eddig, amit kitűztem, akkor letudták annyival, hogy stréber vagyok, vagy éppen csak szerencsém volt, és azért sikerült.



Szerintetek ez a konkrét, nyelvtanulási célkitűzésem a leírásom alapján irreális cél, vagy lehetséges elérni ezt?


2011. ápr. 9. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
szerintem nem irreális, ha van jó nyelvérzéked és tényleg komolyan csinálod, akkor sikerülhet. hajrá!
2011. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is bőven teljesíthető, ha ezt a 2-2,5 órát tényleg rászánod. Igaz, július egyáltalán nincs olyan messze, és az összes képességet (olvasás, írás, beszéd, hallott szöveg) begyakorolni azért nem egy-két nap, kifejezetten a hallott szöveget nem.
2011. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Véleményem szerint azért ki kéne tolni a nyelvvizsgát őszre, már azért, mert amíg nem találod meg az alapvető arkhimédészi pontot.
2011. ápr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az összes eddigi választ!


Azért is fogalmaztam úgy, hogy KB. középfokú szintig akarok eljutni, mert azzal én is tisztában vagyok, hogy ennyi idő alatt nem biztos, hogy első nekifutásra meglenne egy vizsga is. De a cél egyelőre "csak" az, hogy megközzelítsem július végére a középfokú szintet. Még nem akarok már akkor nyelvvizsgázni is...


A legutóbbi hozzászólásnak:


"Véleményem szerint azért ki kéne tolni a nyelvvizsgát őszre, már azért, mert amíg nem találod meg az alapvető arkhimédészi pontot."


a második felét:


"már azért, mert amíg nem találod meg az alapvető arkhimédészi pontot."


nem értem egyáltalán, nem tudom, hogy értelmezzem.



Várok még további véleményeket, meglátásokat, tapasztalatokat, tanácsokat, kritikákat.

2011. ápr. 9. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Tanultam franciát, azt tudom mondani, hogy elkezdeni tanár nélkül marha nehéz, egy könyv se fogja megválaszolni KONKRÉTAN, hogy egyes nyelvtan vagy ragozás vagy mittomén miért olyan, amilyen, melyik igéhez miért az a segédige járul, hol milyen kivételek vannak és még sorolhatnám. Ha lenne ilyen könyv és hozzá olyan hanganyag, nem lenne szükség magántanárokra értelemszerűen. Plusz a beszélgetést sem gyakoroltatja veled senki vagy jótanácsokkal ellátni.

Szép dolog a lelkesedés, de azt megnézem, hogy lesz erőd naponta 2-2,5 órát foglakozni vele, főleg hogy senkinem nem tudsz a tudásodról számot adni, nem fogja javítani a kiejtésed, a nyelvtani hibáid és még sorolhatnám.

Nem tudom hány éves vagy, de eléggé irreálisan látod a dolgokat és a környezetted ellentétben ezt te nem igazán látod be.

2011. ápr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző: a magántanárokra azért van szükség, mert vannak olyanok, akik egyedül képtelenek tanulni. ;) tényleg. vannak akiknek csak úgy megy, hogy mindent készen eléjük raknak. de egyáltalán nem lehetetlen tanár nélkül, az interneten már minden kérdésedre választ találhatsz, vannak olyan külföldiek is, akik szívesen segítenek. az, hogy mindennap foglalkozni vele 2 órát, az meg csak motiváció kérdése. valakinél ez megvan alapból, nem kell a tanár nyaggatása.
2011. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, én voltam az a fura válaszoló.


Azt akartam mondani, hogy először az alapokat kell megtanulni, hogy lehessen rá építeni.

2011. ápr. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Most hétfőn kezdem tanulni, és hetente 5 nap, napi 2-2,5 órát tanulom."


Azaz július végéig kb. 160 órát fordítasz rá. Kb. 500 munkaóra szükséges a középfokhoz egy átlagos képességű embernek, ezért ha nem vagy zseni, a középfokig nem jutsz el ennyi idő alatt. Ezt nem irigységből mondom, hanem egyszerűen ez van. Ha meg akarsz tanulni gyorsan egy nyelvet, akkor nem elég napi 2 órákat foglalkozni vele.


Megtanulhatsz július végéig franciául, csak ahhoz nagyobb intenzitás kell, pl. egész nap tanulni (mondjuk napi 5-6 órát). A leghatékonyabb nyelvtanulás során az ember célnyelvi közeget teremt maga körül, vagyis francia rádiót hallgat, francia tévét néz, francia könyveket olvas egyfolytában, és emellett módszeresen és rendszeresen tanulja is a nyelvet.

2011. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!