Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » TELC nyelvvizsgánál a felkészü...

TELC nyelvvizsgánál a felkészülési idő alatt beszélhetek a partneremmel vagy nem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2011. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. ápr. 10. 15:15
 3/11 anonim válasza:
szerintem ige, barátnőm állítása szerint. te is 16.-án mész?
2011. ápr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ki voltak írva a párok, így a szünetben megtaláltuk egymást, kicsit ismerkedtünk, megbeszéltük ki mennyire tud angolul, és hogy segítjük egymást, nem keresztbe teszünk a másiknak. :) Természetesen a ha jól emlékszem 20 percnyi felkészülési idő alatt, amikor már a kezünkben voltak a feladatok, egyáltalán nem beszélhettünk egymással.
2011. ápr. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is a válaszokat! :)

17-én megyek, de a szóbelitől nagyon parázok. :)

2011. ápr. 10. 15:58
 6/11 anonim ***** válasza:
szóbelitől nem kell parázni:) általában az mindenkim megvan, inkább az írásbeli a buktató. Csak nem szabad elizgulni és sokat kell beszélni (lehetőleg helyesen). Próbálj meg kötekedni sokat:)
2011. ápr. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, köszi a biztatást, de örülök, ha valamit majd ki tudok nyögni! :)

Csak lennék már túl rajta! :)

2011. ápr. 10. 20:25
 8/11 anonim ***** válasza:
OFF. Kérdező, hogy sikerült? Milyen volt a szóbeli? Nemsoká rajtam a sor, és nagyon parázok, mert a felkészítő tanárom eddig azt mondta, én választhatok párt, de szembesülnöm kellett vele, hogy nem. Felkészülési idő hogy zajlik? Mindent légyszíves, köszönöm nagyon ha válaszolsz! :)
2011. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia, sikerült, magnóval együtt 82% lett, de a magnóból semmit nem értettem szinte. :D

Amúgy tényleg úgy van kitalálva a pontozási rendszer, hogy ha a magnód sikerül, akkor tényleg sík hülyének kell ahhoz lenni, hogy ne legyen meg a szóbeli. :)

Én betanult, sablon mondatokkal mentem, azokat alakítottam át a feladathoz megfelelően. Pl. ilyeneket tanultam be, hogy nagyon érdekes ez a téma, nagyon tetszett, ahogy a szerző bemutatta a problémát, úgy hallottam, hogy ez a No.-ban egy mindennapi probléma, de nálunk Mo-on nem annyira jellemező. Meg ilyenek... :D

A felkészülési idő alatt bevisznek egy terembe, ahol rajtad kívül bent van a párod, meg még 2-3 pár, kaptok egy-egy füzetet, abban benne vannak a feladatok, kapsz egy lapot, aztán van rá x idő, hogy kidolgozd. De a pároddal itt nem beszélhetsz. Ha letelt az idő, akkor kivonul az összes pár és átmentek a vizsgatermekbe. Nálunk ez 2 emelettel lejjebb volt, így simán tudtam beszélgetni a párommal, sőt, ha lett volna nálam szótár, még szavakat is tudtam volna kinézni.

Egyébként én is béna voltam, de a párom még bénább, komolyan mondom, sajnáltam szegényt. :) Mégis csak 2 ponttal lett kevesebbje, mint nekem. :D

Szóval tényleg ne parázz, baromi gyorsan elmegy az idő. :)

Én az utolsó mondatomba készültem épp belesülni, amit nyilván a vizsgáztatók is láttak, így leállítottak, hogy köszönik szépen, elég volt ennyi. Pedig kb. 1 perce beszéltünk... elég hülye feladatot kaptunk, valami költöztetést kellett volna megszerveznünk, de egyikünk se tudott hozzá nagyon mit mondani. Megkérdezték mindkettőnktől, miután leállítottak, hogy nem maradt rá idő? Mondtuk, hogy neeem, sajnoos nem. 25/19 pontot kaptunk mégis, pedig az tényleg csak ökögés-makogás volt. ;)


Sok sikert, és inkább gyúrj rá a levélre, mert az írásbeli meg szinte csak azon múlik! :)

2011. szept. 19. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Uhh nagyon köszönöm a válaszodat, most megnyugodtam azért :):):)
2011. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!