Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felkészítő tanár nélkül...

Felkészítő tanár nélkül hogyan lehet felkészülni szóbelire?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem komplex nyelvvizsgára, de nincs lehetőségem külön tanárhoz járni, egyedül fel lehet készülni, ha igen miket javasoltok ? mert elég fura h csak majd ott fogok beszélgetni először a vizsgán és előtte nem
2011. ápr. 11. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor már most biztos lehetsz, hogy megbuktál.

Fogalmam sincs, hogy milyen típusúra mész ergo milyenek a feladatok szóbelin, milyen nyelvből, ezért több segítséget nem is tudok adni.


Talán annyit, hogy tanulj be a szokásos témákról egy A/4es oldalnyi anyagot, és MINDIG hangosan olvasd és tanuld!

Keress közösségi oldalakat, ahol az adott nyelven beszélők ismerkednének, skypeolj velük, stb...

Barátok segítségét is kérheted, de egy tanár mindenképp jó lenne legalább az utolsó időkben, hogy leellenőrizzen.


Kemény menet lesz. Hajrá.

2011. ápr. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
húú belecsaptál a lecsóba sztem is, a beszédkészséget a papagáj módszerrel tudod elsajátítani a leghamarabb, szóval nézel egy feliratos filmet, és minden mondatot utánuk mondasz, detényleg nem lesz könnyű menet de mindenesetre sok sikert!
2011. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

HA még nem voltál soha vizsgázni, ergo nincs vizsgatapasztalatod, nem vagy és leszel könnyű helyzetben.

Vannak általános témák, amikről kérdezhetnek, javarészt fent vannak a választott vizsga honlapján, ezeket érdemes alaposan átnézni, ha van lehetőséged rá, tételt készíteni belőle és minél jobban tudni (nem monológszerűen előadni, hanem úgy beszélni róla, hogy tükröződjön a tudásod, a szinted, változatos szókinccsel, szép hangsúlyozással, értelmes tényekkel)

Ilyen témák a hobbi, a család/családi kapcsolatok és problémák, az iskola(rendszer), hungarikumok, magyar konyha, jövő/jövőkép, egészség/betegség, bakni/hivatali dolgok, elintézési módok, utazás (nyaralás, tömegközlekedés), tudomány, vallás, média, környezetvédelem...

Elég tág témák, és tényleg bármi lehet benne. Ha ügyes vagy, te magad is terelgetheted a témát, de ezt óvatosan kell, mert keresztbe tehetnek :S


Szóbeli beszélgetésen mindig bemelegítő beszélgetéssel kezdenek: mutatkozz be pár mondatban, honnan és mivel jöttél, milyen volt a forgalom, milyen az időjárás, mit tervezel a hétvégén... ez 3-5 perc lehet

n

Mivel minden szóbeli más, így nem tudom te melyikre mész, nem tudom konkrétan milyen feladatok lesznek.

Sok vizsgán van kép. kihúzol egy képet, elkezded elmondani mit látsz rajta (előtérben, háttérben) és elkezdesz beszélni a témáról (itt bevetheted a kidolgozott tételeket) 5 perc körül lehet

Sok vizsgán van szituáció. Talán ez a legnehezebb, mert itt nagyon sok múlik a vizsgáztatón is. A lényeg, hogy udvariasan kérdezz, legyenek ötleteid, érts egyet vagy ajánlj valami más opciót, erre vannak speckó kifejezések, amiket szeretnek a vizsgán hallani. ez is 3-5 perc.

van olyan vizsga is, ahol 1 szöveget kell értelmezni, arról beszélni pár mondatban és elmondani róla a véleményedet, javaslatodat meg hasonló. ez ilyen monológok 3-5 perc körül vannak.


Nagyjából ilyen feladatok várnak rád, persze minden vizsgarendszeren más. átlagban elmondható, hogy középfokon 20 perc körül van a beszélgetős rész, de ebbe beletartozik az 1-2 perc felkészülési idő, bemelegítő kérdések és minden más.

Otthon gyakorolj a tükör előtt és mindig hangosan mondd fel a tételeket, nehogy a vizsgán leblokkolj a hangodtól vagy a szövegtől.

Annak, aki már vizsgázott egyszer, de nem sikerült és újra megy, annak könnyebb, mert tudja mire számíthat, de annak is kell az otthoni gyakorlás (tanári segítség csak megnyugtatás lehet)

2011. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat és a biztatást , megfogadom a javaslatokat :)
2011. ápr. 13. 16:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Fel lehet készülni ne aggódj!! :)

Én is tanári segítség nélkül készültem fel és sikerült a vizsga elsőre! A szóbelire nagyon jó a Kérdések és válaszok angol nyelvből c. könyv (2180 ft). Ebben sok okosságot leírnak, kérdéseket amik elhangozhatnak a vizsgán válaszokkal együtt. Szituációs gyakorlatra is megtalálhatóak neten segédanyagok, érdemes begyakorolni pár kifejezést amit mindig tudsz használni és legyél udvarias! Vizsgáztatóval talán könnyebb beszélni, mint párban (kiv ha ismered a párod). Ha suliban már volt vizsgád akkor a szóbeli nyelvvizsgán sem érhet váratlanul a helyzet. Egy tipp: mondogasd magadban a tételeket amikor csak tudod és próbálj angolul gondolkozni ne pedig fejben fordíts, mert akkor nem tudsz elég gyorsan beszélni! Jó ötlet még a Skype-on való beszélgetés külföldiekkel. Én sokat tanultam így :)

Sok sikert!!

2011. ápr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az első válaszolónak üzenem hogy ne általánosítson! Egyáltalán nem biztos hogy megbukik, sőt! Én tanár nélkül mentem át, otthoni intenzív tanulással, 2 hónap alatt felkészültem és ráadásul szakmai angolra!

Szóval kitartással szinte biztos hogy sikerül!

2011. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!