Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az amerikai rövidítésekkel...

Az amerikai rövidítésekkel van problám. Vki lefordítaná brit-re?

Figyelt kérdés

Vannak ezek a rövidítések, h:wanna meg gonna ezeket tudom, hogy want to,meg going to...De például ezeket csak következtetni tudom, h mit jelentenek: watcha (what you"?")...Gotcha...Illetve a ya=you? Ill. ha még tudtok ilyeneket légyszi írjátok meg mert van egy amerikai levelezőtársam és meghülyülök ezektől a hülyeségeitől:).

illetve van ezek h "tryin'" meg "runin'" ezek ugye az inges alakoknak a "g" betűjét levágja?:) Ez mennyire szabalyos v. írásbeli szleng csupán? lehet kicsit KO lett a kérdés, de örülnék ha valaki leírná egyszerűen:)


2011. ápr. 14. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Mind úgy van, ahogy leírtad. Ez az összes szleng, egyik sem "szabályos", és sztem a britek ugyanúgy használják, mint az amerikaiak.

A gotcha a watcha mintájára azt jelenti, got you.

2011. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ezek a mondatok így néznek ki:

Watcha doin'?=What are you doing?

I Gotcha.=I got you>>>tehát értelek?

2011. ápr. 14. 09:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Aha.
2011. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezt jelentik. Bár megjegyzem ha ilyen intelligens az amerikai barátod hogy ilyeneket irkál, akkor lehet hogy nem kéne vele levelezned. Több amerikai ismerősöm is van és a kultúr-ember ott sem így beszél, pláne nem így ír.
2011. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Korombeli.Szerintem annyira beszél amerikaiul szlengbe amennyire egy átlag magyar fiatal vagy akár énis beszélem a magyart:)
2011. ápr. 14. 09:53
 6/8 anonim válasza:

Én is leveleznék vele mert szeretnék amcsikkal levelezni, Megadod a címét? Fiú/lány? kor?


18/L

2011. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdemesebb olyannal levelezni, aki tud normálisan írni, mert így sose fogod megtanulni a nyelvet, sőt csak rád ragad ez a szlenges stílus. És ha mondjuk állásinterjún rákérdeznek, hogy milyen az angoltudásod, biztos nem hatja majd meg őket a gotcha meg a watcha.
2011. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát nem állásinterjúra meg nyelvizsgára kell:)

skype címe a srácnak:daviado94av

2011. ápr. 14. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!