Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő (tanulás) lerakni...

Mennyi idő (tanulás) lerakni angolból a középfokút?

Figyelt kérdés

Én kétkezes vagyok, és már az óvodában elkezdtem tanulni, 13 éve tanulom és egyszerűen nehéz számomra a nyelv, voltam már nyelvtanfolyamon is, utána is megbuktam a nyelvvizsgán, nem is kis lemaradással. Úgy érzem, hogy a levélre egyszerűen kevés az a 30 perc. A szóbelim viszont elsőre meglett.

Na most mondjatok valamit.


2011. ápr. 14. 11:56
 1/4 A kérdező kommentje:
oh , bocsánat , 15 éve tanulom, nem tudok számolni
2011. ápr. 14. 11:57
 2/4 anonim ***** válasza:

És mégis mit? <.<


Ez semmiféleképp nem ad rátekintést arra, hogy mennyire tudsz angolul és legkevésbé ad rátekintést arra, hogy te személyesen milyen effektív tanulsz nyelveket/angolt.

Van aki egy-két év alatt leteszi van akinek 13 év alatt se sikerül, ez mindenkinél változik.


Bár azt nem tudom/tudjuk megmondani, hogy mennyi idő alatt fog sikerülni, tanácsokat azért adhatok rá.

ÍRJ LEVELEKET. Szerintem 30 perc bőven elég, jobb esetben 15 perc alatt készen vagyok egy kb. 150 szavas levéllel.

Írj sok levelet, lehetőség szerint javíttassad ki valakivel (angol tanár?) és bele fogsz jönni. Vágd be a tipikus kifejezéseket (I feel like I have to complain./I look forward to hearing from you.), illetve olvass el példa leveleket.


Továbbá, mi nem megy a levelekben? Megfogalmazni angolul vagy kitalálni, hogy mit kéne megfogalmazni angolul?


Illetve, csak a levélen is múlt vagy az írásbeli többi részén is?


A reading comprehension-nél én úgy érzem, hogy sokszor kicsit szubjektív a feladat, olvass/fordíts sok angol szöveget, annak segítenie kéne. (Ha másban nem, akkor legalább gyorsabban fogsz angolul mondatot értelmezni). Továbbá úgy fordíts, hogy elolvasod angolul az egész szöveget majd összefoglalod magyarul. Ily módon megtanulsz angolul értelmezni mondatokat, ahelyett, hogy átfordítanád magyarra és úgy értelmezd (ha esetleg még így csinálnád).


Nyelvtan: Gyakorold a nyelvtani dolgokat és akkor elméletileg egy idő után érzésből menni kéne.

2011. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
inkább csak a levéllel van bajom, nem tudom befejezni, kb a 75% ig jutok a kritériumnak
2011. ápr. 15. 00:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, ha levélírás ideje a gond, akkor írj sok levelet. Írj mindennap egyet és akkor egy hónapon belül már 10 perc alatt meg fogsz írni egyet :D.
2011. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!