Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokon szóbelin EU,...

Angol középfokon szóbelin EU, USA, UK mennyire jöhetnek elő? Mit érdemes róluk tudni? (számadatok, töri stb. )

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam ilyesmiről szó sem volt. Én említettem, hogy voltam már Angliában többször, akkor kérdeztek kicsit arról, hogy hol jártam, mit láttam, de amúgy tök más témákról kellett beszélnem, azt hiszem, többek között egy könyvről (bármi lehetett, amit olvastam) el kellett mondanom, hogy miről szól és kinek ajánlanám, meg ilyesmik. De lehet volt más téma is, de ilyen EU meg hasonlók nem voltak.
2011. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nekem azt mondták hogy lesznek :/ (ECL)

na az jó lenne ha csak ennyi lenne, arról tudok beszélni egy csomót :D mondjuk Angliában nem voltam, de gondolom ilyen nevezetességek elegek :)

2011. ápr. 14. 13:43
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

itt fenn vannak a tételek, hogy mikről kellhet beszélned, és igen, előkerülhetnek ezek a témák.


16. Az Európai Únió


- Az EU szerepe a világpolitikában

- Az EU versenyképessége a világgazdaságban

- Jogharmonizáció

- Egységes valuta



17. Országismeret


A forrás- és a célnyelvi ország


- Gazdasági/politikai/társadalmi sajátosságai

- Ismertsége/elismertsége a világban

- Egymáshoz fűződő kapcsolataik

- Eltérések a hagyományokban/szokásokban/világfelfogásban

2011. ápr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bocs, félrenéztem, ez a felsőfok, de a középben is benne vannak.


16. Az Európai Únió


- Munkavállalás az EU-ban

- Nyelvoktatás/nyelvtudás/ elhelyezkedési esélyek az EU-ban

- EU programok (oktatás, gazdaság, stb.)



17. Országismeret


A forrás- és a célnyelvi ország


- Népessége/nemzetiségei

- Történelmi hagyományai/emlékei

- Kulturális értékei

- Művészeti/néprajzi sajátosságai

2011. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
szívbajt hoztad rám xD de azért köszi :)
2011. ápr. 14. 17:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Aztaa, akkor mázlista vagyok, hogy nálam ezek nem kerültek elő :) Mondjuk rizsázni tudok bármiről, meg tudok ezt-azt, de azért ilyesmiből nem készültem :) Mondjuk ez a TELC-nél volt, nem tudom, hogy ez egységes-e (mármint a témák), de én nem kaptam ilyet szerencsére.
2011. ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rizsázni én is tudok... reméljük elég lesz :) azért utánanéztem ezeknek a témaköröknek is... reméljük a legjobbakat... holnap megyek szóbelizni... :)
2011. ápr. 14. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!