Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan jelentkezhetek fordítónak?

Hogyan jelentkezhetek fordítónak?

Figyelt kérdés
Az angolom jó, az amerikai és angol szlenget is ismerem. Milyen úton jelentkezhetnék fordítónak könyvkiadókhoz és filmforgalmazókhoz (pl. filmfeliratot fordítani)?
2011. ápr. 19. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:

kizárólag akkor, ha van ott nagyon jó ismerősöd, aki beajánl.

nagyon kivételes esetben könyvkiadók meghallgatnak, ha egy bizonyos könyvet ajánlasz nekik kiadásra (és fordításra), van ilyen irányú képesítésed, diplomád és viszel nekik egy fordítási kivonatot plusz bemutatót a könyvről. ezt egy kisebb munka összeállítani, utána elbírálják és jórészt visszautasítják. ilyenkor vagy mész tovább vagy előrukkolsz egy másik könyvvel. (nem érdemes találomra választani a még lefordítatlan könyveket, nagyjából ismerned kell a piaci igényeket).

a filmfeliratozás ismerős nélkül tényleg esélytelen, de még úgy is telített a dolog.

2011. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
tolmácsoláson nem gondolkodtál?
2011. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akár... bár ahhoz meg majd nyilván szakmai angolt is kell tanulnom. Ha valamit meghallok angolul, azt fejben azonnal le tudom fordítani, az esetek nagy többségében.
2011. ápr. 27. 12:33
 4/4 anonim ***** válasza:
első vagyok. a tolmácsolás nem a szakmai angolon múlik (bár segít, ha éppen valamilyen szakmai angolod van), hanem a tolmácsvizsgán (mert ha tolmácsvizsgád van, akkor az igazolja, hogy van ehhez megfelelő készséged), mert hiába vágod a gazdasági témát, ha mondjuk másnap szoftvervégnek tolmácsolsz. minden egyes ilyen munkára előre kell felkészülni, ha már tudod a témáját. (ezeket egyébként azért tudom mert tolmács is vagyok meg fordító is, de azért úgy érzékelem, hogy annyira mégsem izgat a dolog). :)
2011. ápr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!