Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek, ha fordítónak/tol...

Szerintetek, ha fordítónak/tolmácsnak készülök, milyen nyelveket érdemes tanulnom? Ez jó lenne, amit elképzeltem?

Figyelt kérdés

Jelenleg még van egy évem a suliból, szóval még van egy kicsi időm. Van egyelőre egy középszintű érettségim angolból (5-ös), nyáron szeretnék felsőfokú nyelvvizsgát. Németet már 9 éve tanulok, de idén emelkedett az óraszámunk, jövőre pedig még inkább fog, ezért gondoltam, abból jövőre évközben tennék szintén felsőfokút németből, illetve ezek mellé kéne még egy nyelv mindenképpen..

Oroszon gondolkoztam nagyon, csak eléggé nehéznek tűnik. Ezen kívül egy ideig tanultam olaszt is, bár az nem tudom, mennyire keresett manapság.

Ausztriában, Bécsben szeretnék tanulni. Nagyon szeretek nyelveket tanulni, meg állítólag érzékem is van hozzá, de fejleszteni mindenképpen kéne, ha ilyen pályán szeretnék elhelyezkedni.

Vajon ezek a nyelvek jók lennének, illetve milyen típusú nyelvvizsga lenne szükséges? A nyelvvizsga elég, vagy próbálkozzak emelt szintű érettségivel is?

Köszönöm előre is a segítséget mert eléggé zöldfülű vagyok ebben a témában, még csak tervezgetek!:)


2011. ápr. 6. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
67%
Angol, német fordító annyi van, mint a szemét!! Érdemesebb lenne valami kevésbé gyakori nyelvet tanulnod (orosz, olasz, spanyol, francia, portugál,horvát, román stb), de kérdés, mennyire jó a nyelvérzéked, mert a 0-ról kezdeni és fordítónak lenni nem fél éves munka! Nézz utána, mi a keresett Ausztriában és akkor gyúrj arra! Egyik nyelv sem könnyű, de nagyon jól kereshetsz vele, ha jó nyelvet választasz! Az biztos, hogy a szomszédos országai Ausztriának már jó célpont + azok az országok, akikkel mélyebb kapcsolatban van kereskedelmileg politikailag és nem angol:D
2011. ápr. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Na jó, de az angolt és a németet úgy értettem hogy az az alap, szóval ezen a két nyelven szerintem szinte minden fordító vagy tolmács tud beszélni:D Meg mivel már benne vagyok mind a kettőben ezért szerintem ezt érdemes kihasználni:)

Meg az olasz volt olyan hogy kb ameddig eljutottam benne, az valahol az alapfok és a középfok között volt, de amúgy tetszett csak nagyon drága volt a tanfolyam:(

Az orosz is nagyon érdekelne:) Bár tudom sokan fújolnak már akkor is, ha csak meghallják az orosz szót..gondolom azért, mert régen kötelező volt tanulni:) Anyukám is mondta, hogy ő pl. utálta :D De a most már bánja, hogy akkor nem tanulta, nem használta ki a lehetőségét..

2011. ápr. 6. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!