Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lefordítanád? (német)

Lefordítanád? (német)

Figyelt kérdés

-Hallottad?? 1,71 milliárdot kap az ötös ezen a héten.

-Ha játszanék se lenne esélyem, de így...

-Igazad van.Én kiszámítottam: ha lenne 5,7milliárd forintom, akkor biztosan ötösöm lenne.

Hogy-hogy?

-Hát ennyi pénz kéne ahhoz, hogy az összes kombinációt kitöltsem.

-Te jó ég! És arra gondoltál már, hogy mire költenéd azt a sok pénzt??

-Hát persze. 1,71 milliárdból az összes barátom lakásproblémáját megoldhatnám. A nyereményből 45db száz négyzetméteres lakást vehetnék Budapesten a II. Kerületben. Pécsett viszont 105-t.

-Még jó, hogy Miskolcon laksz.


2011. ápr. 19. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

-Hast du gehört? Diese Woche wird dem Gewinner 1.71 Milliarde gegeben!

-Wenn ich spielen würde, hätte ich keine Chance, aber so: ich spiele nicht.

-Du hast Recht. Ich hab gerechnet, wenn ich 5.7 Milliarde hätte, hätte ich sicherlich ein Fünfer.

-Wieso denn?

-Man braucht 5.7 Milliarde dazu, jede Kombinationen zu markieren.

-Meine Güte! Hast du dich schon daran gedacht, wofür das Geld ausgeben möchtest?

-Natürlich. Ich könnte jedes Problem mit Häuser meiner Freunden lösen. In dem zweiten Bezirk könnte ich 45 Wohnungen kaufen, die sind 100 quadratmeter groß. In Fünfkirchen könnte ich schon 105 Wohnungen kaufen.

-Na ja, aber du wohnst in Miskolc :D



kb..

2011. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elkezdem, szerintem 5-10 perc és kész leszek. :)
2011. ápr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok. találtam máris egy hibát, nem vettem észre:


"..., die sind 100 quadratmeter groß" helyett "..., die 100 quadratmeter groß sind." KATI szórend

2011. ápr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

– Hast du gehören? Der Fünfer bekommt an diesen Woche 1,71 milliard Forint.

– Wenn ich würde spielen, dann habe ich nicht Chance, aber so…

– Du hast Rechnung. Ich habe ausgerechnet: wenn ich 5,7 milliard Forint haben würde, dann würde ich der Fünfte sicher haben.

– Wieso?

– Diese Geld würde ich dazu brauchen, dass ich die alles Kombination füllen kann aus.

– Du gute Himmel! Hast du daran schon gedacht, dass du das viele Geld woran geben würde aus?

– Natürlich. Aus 1,71 milliard Forint kann ich die Wohnungprobleme meinen allen Freunden auflösen. Aus die Gewinn würde ich in Budapest’s II. Stadtbezirk 45 Stücke 100m2 größere Wohnungen einkaufen können. Fünfkirchen kann ich nur 105 Wohnung einkaufen.

– Das ist gut, dass du in Miskolc wohnst.

2011. ápr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
utolsó, első vagyok.. ezt vagy fordítóval csináltad vagy nemtom.. de egy csomó hiba van benne.. szórend és szókincsbeli is
2011. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!
2011. ápr. 21. 08:50
 7/7 A kérdező kommentje:

Lefordítanátok tovább is..hogy letudjam ellenőrizné hogy kb jó-e az enyém ??


ez lenne tovább:


-Még jó hogy Miskolcon laksz.

-Igen. Miskolcon 119 lakásra futná ebből a pénzből. De végeztem további számításokat is. A nyereményből egy emberéleten át lehetne mobiltelefonálni. HA 24 órán át beszélnék, akkor 62 évig beszélhetnék.

-Valami okosabb dologra is fordíthatnád a pénzt!

-Na igen. Azt hiszem, autókölcsönző vállalatot alapítanék. Ebből a pénzből 950 darab Suzukit vehetnék. A legszívesebben azonban luxusautókkal foglalkoznék. Ma Magyarországon egy Bentley 125 millióba kerül, így csak 45 darabot tudnék venni.

-Látod, nem is olyan sok pénz ez !

2011. ápr. 21. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!