Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol érettségi! Teljesen be...

Angol érettségi! Teljesen be vagyok parázva. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Duplázni fogok, töri-angol + a két nyelvvizsgáért járó pluszpontokkal elméletileg össze fog jönni az a mennyiségű pont, amire szükségem van arra, hogy felvegyenek a hőn áhított szakra.

Ergó nekem a töri és az angol érettségin múlik minden és mindkettőt 90% felettire kellene megírnom..

A töritől annyira nem parázok, az angoltól annál inkább, hiába van már meg a középfokú nyelvvizsgám. Hajlamos vagyok stresszhelyzetekben leblokkolni és félek, hogy olyan szöveget fogok kapni, amit nem értek, akkor pedig nálam egyenes az út a totális leblokkoláshoz..

Nagyon be vagyok parázva, mert nagyon magas a pontszám és nagyon szeretnék bejutni, de mi van, ha elcseszem??

Leírnátok, ti hogy csináltátok és hogy mennyire éreztétek nehéznek?

Ezzel is hátha megnyugszom egy picit. :)


2011. ápr. 23. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia :) Én ugyan még csak 14 vagyok, nem kell hamar érettségitől tartanom, viszont tervezem nemsokára a nyelvvizsgát. :D Írj egy privit és akkor ott beszélgethetünk vagy msn-en, esetleg Skype-on :)

Nekem ilyenkor sokat segít, ha beszélgetek valakivel angolul, esetleg valami olyan angol szöveget olvasok amit már olvastam magyarul ( pl én az Alkonyatot olvasom angolul, rohadtjó )

Szal annyi h írj egy privit és akkor meglátod, segít-e ez neked mint nekem :)

2011. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ha már megvan a középfokú nyelvvizsgád, akkor nincs mitől tartanod! A hallás utáni rész tényleg picit nehezebb (persze nem mindenkinek), de akkor meg arra gyakorolj, töltsd le az eddigi érettségik hanganyagát és csináld meg!

A szóbelin meg a saját tanárod nem fog megszivatni...

Sok sikert!:)

2011. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Angolból ha középszintűt csinálsz, nehogy parázz, nagyobb vicc, mint a középfokú nyeévvizsga, még a hülye is 90% fölé képes megírni, de komolyan.
2011. ápr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is most fogok érettségizni angolból de nem tartok tőle. Mondjuk én nem az érettségire tanultam az angolt, ha valaki 100%s ra akarja megírni, akkor aszerint kell tanulni, de én inkább úgy tanultam hogy azt az életben is kamatoztassam. szerintem a legnehezebb a "nyelvtani" rész, amit nem is tudom miért így hívnak, ha üres helyekre kell beírni 1 szót amit ők kitaláltak. Van 7 millió sz/kifejezés, és csak 1 jó oda hát ez vicc. inkább lenne olyan hogy írj egy 5 oldalas fogalmazást valamiről és ott kiderül milyen a nyelvtanod meg minden.
2011. ápr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!