Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha EMELT szinten érettségizek...

Ha EMELT szinten érettségizek angolból az idén, kapok FELSŐFOKÚ angol nyelvvizsgát automatikusan?

Figyelt kérdés

"12. Kéttannyelvű gimnáziumba jártam és az angol emelt szintűm 59% lett, ezért nem kaptam meg a felsőfokú nyelvvizsgát. A kérdésem az lenne, ha újra érettségizem emelt szinten angol nyelvből, elérem a 60%-ot, akkor megkapom a felsőfokú nyelvvizsgát angolból?

Az érettségi vizsga vizsgaszabályzatáról szóló 100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet egyértelműen meghatározza, hogy a vizsgázó érettségi bizonyítványa minősül nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak. Tehát abban az esetben, ha Ön már megszerezte az érettségi bizonyítványát, és egy későbbi vizsgaidőszakban legalább 60 százalékos eredménnyel teljesíti emelt szinten az idegen nyelvi érettségi vizsgát, a két "vizsgaeredményét" nem vonhatja össze, és nem kaphat felsőfokú nyelvvizsga-bizonyítványt. (Az "új" érettségi vizsga eredményéről egy tanúsítványt állítanak a ki a vizsgázó számára, az "új" érettségi vizsga eredményét nem vezetik be a vizsgázó már meglévő érettségi bizonyítványába.) Amennyiben ennek a vizsgának minden vizsgarészét sikeresen teljesíti és legalább 60 százalékos eredményt ér el, a vizsgáról kiállított tanúsítványa középfokú C típusú államilag elismert nyelvvizsga-bizonyítvánnyal egyenértékű okiratnak fog minősülni."


Nekem már megvan az előrehozott KÖZÉPSZINTŰ angol érettségim. Most fogok tenni EMELTSZINTŰ angol érettségit és ha sikerül, akkor kapok angol FELSŐFOKÚ nyelvvizsgát?

Vagy mit jelent ez pontosan; ki tudja?


Köszönöm!!! Fontos!!!


2011. ápr. 25. 19:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az idézőjelben lévő 3 soros kérdés nem számít! Az Oktatási Hivatal honlapjáról másoltam és így volt feltüntetve.
2011. ápr. 25. 19:10
 2/13 anonim ***** válasza:
középszintűt ér csak.
2011. ápr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis középfokút!

Meg gondolj bele, az emelt szintű érettségi nem nehéz!!

Felsőfokúhoz viszont már több kell azért.

2011. ápr. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottam, hogy ha 3 tantárgyból érettségizek angolul (matek,angol,angoltöri) egy két tannyelvű gimnáziumban, akkor megkapom a felsőfokú nyelvvizsgát. Mennyire igaz ez?
2011. ápr. 25. 19:18
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Hát erről nem nagyon tudok véleményt mondani.
2011. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És érvényes külföldön ez a nyelvvizsga, ami kiváltható? Vagy inkább Cambridge?
2011. ápr. 25. 19:21
 7/13 anonim ***** válasza:
Én német-magyar két tannyelvűs vagyok. Emelt német jeles + 2 német nyelven történő vizsga legalább kettesre= felsőfokú nyelvvizsga.
2011. ápr. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha 60% felett teljesítesz az emelt szintűn, akkor középfokú nyelvvizsgát kaphatsz. Felsőfokú azért durva lenne. Ha 40 és 59% között írod, akkor alapfokút kapsz. Az viszont nem ér többletpontot. Ez a hivatalos verzió, a Felvi-könyvben is benne van.
2011. ápr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. ápr. 25. 21:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Tehát, ha csak simán lerakod az emeltet és meg van 60 % akkor középfokút kapsz. De Te ugye kéttannyelvűbe jártál, így ha megvan a megkövetelt 5 bizonyos tantárgyakból angol nyelven, akkor az emelt érettségidért megkapod a felsőfokot 60 %-tól.
2011. ápr. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!