Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínai nyelvtudással hogy...

Kínai nyelvtudással hogy lehet elhelyezkedni a mai világban mit szóltok? Csak komolyak, közgáz diplomával, muszáj nagyon jó médiám legyen ahhoz? Ha megy a német is felsőfokon, az angol pedig középfokon.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 29. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

kínában vagy a piacon :) esetleg a kínai kajáldákban :)

ezzel a helyesírással közgáz? nono, nem csak szeretnéd :)

csak komolyan...

2011. ápr. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

sok itt élő kínai nagyon jól beszél magyarul


élmény lesz velük konkurálni:)

2011. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen közgáz diplomád van. A kínai nyelvtudás önmagában nem akkor erény, h bárhova felvegyenek. (Max: titkárnő-tolmács kb.) Ha viszont profi vagy a szakmádban, akkor örülnek a kínaitudásnak is, mert a kínaiak nagyon nem tudnak angolul.

De az angol felső mindenképpen kell.

(Folyékonyan beszélek kínaiul, kérdezz bátran. Te már tudsz, vagy csak akarsz tanulni?)

2011. ápr. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Biztosan nem hátrány a kínai tudás, de nem is nagy előny. Szóval nehogy azt hidd, hogy hasraesik tőle bármelyik cég, vagy sok állásajánlat nyílik meg előtted. Szerintem többre mennél, ha angolból is felfejlődnél felsőfokra. Vagy még megtanulnál egy fontosabb harmadik nyelvet, pl. az oroszt. A kínait is lehet használni, de nagyon kevés helyen. Tehát ha te úgy gondolod, hogy vaktában elkezdesz kínait tanulni, hátha jó lesz valamire, akkor ezt nem ajánlom, mert ahhoz képest, hogy hány (kevés) lehetőséget nyit meg, túl nagy erőfeszítés. Értelmes kínai tud angolul, amelyik kínai nem tud angolul, azzal nem valószínű, hogy valaha tárgyalnod kell. Ha hobbyból tanulod a kínait, akkor OK. De ne tekintsd befektetésnek, mert annak nem jó.
2011. ápr. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

szia én kérdeznélek, te aki fogyékonyan beszélsz kinaiul?

13:34 de nincs semmi elérhetőséged ha megkérnélek szépen küldenél egy cimt?

2011. ápr. 30. 09:30
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
13:34-es vagyok, kérdezz bátran, privát címemet nem szeretném megadni.
2011. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Tolmácsként jól kereshetsz vele. A kínait elég nehéz elsajátítani.
2011. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szia 13.= valahányas én most kezdtem el tanulni a Kinait de még nem kezdődött bel a kurzus és lenne egy pár kérdésem a nyelvel kapcsolatban mert akarok előre készülni hogy hogy mondják például, hogy Jó napot és hogy irják le a köszönési formákat nem kaptam meg sehol a neten előre is köszönöm
2011. máj. 5. 08:29
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Hát erre én direkt nem foglak megtanítani. Majd a kurzuson szépen megtanulod. Egyébként ne aggódj, ha kezdő kurzusra jársz, senki nem fog semmit tudni.


Azért nem tanítalak meg, mert a kínaiban nagyon fontos a hangsúly, és az is kell, hogy az jól rögződjön. Arra viszont az a legjobb, ha a tanár hallja és kijavít. Szerintem.

2011. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!