Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciások! Melyik francia...

Franciások! Melyik francia nyelvvizsgát ajánljátok középszinten?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Én BME-n voltam, nekem bejött. Bár nem tudom, h mi a pontos célod, de nekem akkor az volt, h a pluszpontok miatt legyen egy papírom, és nem pont az, h megmérettessem magam.

Előtte körülnéztem, és 3 lehetőséget találtam: BME, Rigó utca, és a Francia Intézetes (nem tudom a pontos nevét). A Rigó utcát kapásból kizártam, a Francia Intézetesről pedig nem sok jót mondott a francia tanárom (aránytalanul nehéz, ilyesmiket), úgyhogy a BME lett belőle. Vannak szivatós feladattípusok, de nekem összességében tetszett. A hallott szövegértés sosem volt az erősségem, de az ottani feladatok meglepően jól sikerült, nagyon jó volt a hangfelvétel. Persze ez az egész attól is függött, h nagyon jó levéltémát sikerült kifognom, a szóbelin is szimpatikus vizsgáztatókhoz kerültem stb.

2011. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hú! Köszönöm!!!Ez akkor jól nagyon hangzik, mert nekem is a plussz pontok miatt fontos a nyelvvizsga és én se akarok túl nehezet, a francia intézetes neve pedig Delf. Te hogy készültél fel rá? És mennyi idő alatt? Én augusztusban akarom. Illetve még megnézem, hogy mikor vanak egyáltalán...Igazából szókincsem van, a nyelvtan is nagyjából ok, de kicsit nehezen megy a mondatalkotás.
2011. máj. 3. 09:04
 3/4 A kérdező kommentje:
bocsánat, úgy értettem, hogy könnyen belebonyolódom egy mondatba, ha túl nehezet gondolok ki magamban előre.
2011. máj. 3. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Rosszul hangzik, de így kifejezetten a nyelvvizsgára való felkészülésem annyiból áll, h a honlapjukon lévő mintafeladatsort megcsináltam, meg a Vida Enikő- féle 1000 Questions, 1000 Réponses c. könyvet olvasgattam.

Persze közben átvettem az összes szükséges nyelvtant, levélformákat, pár jó szófordulatot megtanultam.

2011. máj. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!