Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent a "keyhole surgery"...

Mit jelent a "keyhole surgery" kifejezés? Orvosi szaknyelvből tanultuk.

Figyelt kérdés

csak hiányoztam az orárol, hnap zh és konkrétan nem tudom ez micsoda.

azon kivül, hogy kulcslyuk meg kulcs:)


2011. máj. 3. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Laparoscopic surgery, also called minimally invasive surgery (MIS), bandaid surgery, keyhole surgery is a modern surgical technique in which operations in the abdomen are performed through small incisions (usually 0.5–1.5 cm) as compared to the larger incisions needed in laparotomy.


Keyhole surgery uses images displayed on TV monitors for magnification of the surgical elements.


Laparoscopic surgery includes operations within the abdominal or pelvic cavities, whereas keyhole surgery performed on the thoracic or chest cavity is called thoracoscopic surgery. Laparoscopic and thoracoscopic surgery belong to the broader field of endoscopy.


There are a number of advantages to the patient with laparoscopic surgery versus an open procedure. These include reduced pain due to smaller incisions and hemorrhaging, and shorter recovery time.


The key element in laparoscopic surgery is the use of a laparoscope. There are two types: (1) a telescopic rod lens system, that is usually connected to a video camera (single chip or three chip), or (2) a digital laparoscope where the charge-coupled device is placed at the end of the laparoscope, eliminating the rod lens system.[1] Also attached is a fiber optic cable system connected to a 'cold' light source (halogen or xenon), to illuminate the operative field, inserted through a 5 mm or 10 mm cannula or trocar to view the operative field. The abdomen is usually insufflated, or essentially blown up like a balloon, with carbon dioxide gas. This elevates the abdominal wall above the internal organs like a dome to create a working and viewing space. CO2 is used because it is common to the human body and can be absorbed by tissue and removed by the respiratory system. It is also non-flammable, which is important because electrosurgical devices are commonly used in laparoscopic procedures.[2]

2011. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
laparoszkópos műtét
2011. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hu nem voltam felkészülve egy ekkora angol szöveghez, köszönöm a gyors választ:)
2011. máj. 3. 20:40
 4/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy a laparotómiával ellentétben itt csak minimális bemetszéseket csinálnak,és egy monitoron keresztül nyílik az orvosoknak betekintésük a műtött szervre.


Az egészet nem fordítom ide le,ha kell segítség,írj rám,adj emailt és elküldöm ezt a pár sort emailben.

2011. máj. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, én úgy értelmeztem, hogy az orvosi szaknyelv az egy nyelvóra, tehát angol orvosi szaknyelv. Én linkeltem be az angol cikket. De ha rákeresel a kifejezésre, magyar oldalakon is találsz leírást róla.
2011. máj. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kulcslyuk sebészetként is hallottam emlegetni.
2011. máj. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

jól értelmezted, nyelvóra csak szaknyelv.

érettem a cikket, leforditottam magamnak, és hálas vagyok a segítségedért:)

2011. máj. 4. 20:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Keyhole

(kulcs lyuk)

2017. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Surgery

(sebészet)

2017. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!