Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítene nekem valaki a német...

Segítene nekem valaki a német fogalmazásomat kijavítani?

Figyelt kérdés

A könyvben lévő kérdéssor alapján írtam 1 "fogalmazást" a "Der Hausmann"-ról, mivel holnap nagydolgozat, de biztos vagyok benne hogy vannak benne nyelvtani hibák, légyszíves valaki segítsen kijavítani.

Ezt írtam:

"Ich gern spülen, saugen Staub zu Hause. Die Hausarbeit ist manchmal anstrengend, manchmal leicht. Ich finde frustrierend bügeln, interessieren kochen, langweilig saugen Staub, anstrengend kehren, lustig spülen und kreativ die Bäckerei backen. Ich sauge Staub jeden Tag einmal, jede Woche einmal begieße die Blumen, und nur jedes Jahr klopfe die Teppiche. Ich mache alles die Hausarbeit in die Familie, meine Frau hat arbeiten. Das kleines Kind wisst nicht hilft, aber sie gern hilft die Bäckerei backen."


2011. máj. 8. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Ich spüle gern, sauge Staub ins Hause. Die Hausarbeit ist manchmal anstrengend, manchmal leicht. Ich finde das Büügeln fustrierend, die Kochen langweilig, die Kehren anstrengend, die Spülen lustig, die Bäckerei bäcken kreativ. Jeden Tag sauge ich Staub einmal, jede Woche einmal begieße die Pflanze, und ich klopfe die Teppichen nur jedes Jahr. Ich mache jedes Hausarbeit allein, weil meine Frau arbeitet. Das kleines Kind kann mir nicht helfen, aber sie hilft mir gern bei die Bäckerei bäcken.
2011. máj. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

* zu Hause az jó volt.

* das Kehren, das Kochen, das Spülen - minden ilyen alak "das"

* das Backen - a másik ->..ei az a pékségre utal

* Teppiche a többesszám, nincs +n

* jede Hausarbeit -> (die-ből)

* das kleine Kind (gyenge melléknévragozás miatt)

* sie hilft mir gern beim Backen

2011. máj. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :)
2011. máj. 9. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!