Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gyors válasz kellene. Mit...

Gyors válasz kellene. Mit jelent ez? (1 mondat)

Figyelt kérdés
a place tha had been many, many things before it became a place for you to call home
2011. máj. 12. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
egy hely, ahol rengeteg dolog volt, mielőtt azzá a hellyé lett számodra, amit otthonodnak hívsz
2011. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

úristen. Köszönöm szépen.... :D

Értettem a szavakat, csak valahogy nem bírtam belőle normális magyar mondtatot alkotni :(

2011. máj. 12. 16:59
 3/4 Vree ***** válasza:
100%

^Kis korrekció: a hely maga volt sok minden más, mielőtt az otthonod lett volna belőle.


Egyébként korrekt :)


(Egyébként "a place to call home" "egy hely, amit az otthonodnak hívhatsz" olyan angol idióma amit magyarban nem gyakran mondunk, de ők értik. Pl. itt van egy sor az All Saints "Pure Shores" című számából:


"I've crossed the deserts for miles

Swam water for time

Searching places to find

A piece of something to call mine"


"Atvágtam sok mérföld sivatagon

Sokáig úsztam

Kerestem egy helyet

Valamit ami igazán az enyém (ie. amit a magaménak hívhatok)"


Az első hozzászólóé a legjobb közelítés. :)

2011. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vree ***** válasza:
100%
^korrekció: az "Átkutattam sok helyet" jobb fordítás.
2011. máj. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!