Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit jelent ez a mondat Angolul...

Mit jelent ez a mondat Angolul? If you're a bird. I'm a hard-ass Pterodactl

Figyelt kérdés
f you're a bird... I'm a hard-ass Pterodactl.. ???
2011. nov. 7. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A lényege tulajdonképpen ilyen sértés/hitetlenkedés keveréke.

Valami olyasmit fejez ki, hogy ha te madár vagy, akkor megeszem a kalapomat.

Vagy filmekben szokott ilyesmi lenni, hogy: na, ha te vagy ennek a banknak az igazgatója, akkor meg én vagyok Bill Gates.


Szóval ez ilyen stílusú dolog.

Szó szerint lefordítva, valami olyasmi, hogy "na, ha te madár vagyok, akkor én meg egy vérengző pterodaktilusz vagyok"


Megjegyzés 1: a hard-ass nem vérengzőt jelent, csak a szövegkörnyezet miatt írtam. A hardass valaki, aki nagyon kemény, legyőzhetetlen, ilyesmi.

megjegyzés 2: a pterodactl szerintem rosszul van írva, nem tudom honnan vetted a mondatot. a pterodactl, így írva, valami firefoxos kiegészítő, de itt egyértelmű, hogy pterodactylről, vagyis valami dinoszauruszról van szó. a szótár szerint szárnyas gyík.


na, ennyi

2011. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

* madár vagy

(bocsi, elírtam)

2011. nov. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
húú, köszönöm nagyon széépen! :)))
2011. nov. 8. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!