Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért vagytok eszperantó...

Miért vagytok eszperantó ellenesek, hiszen ezt a nyelvet könnyű megtanulni és nagyon sok helyen lehet használni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 21:34
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Képzeljétek e, eszperantót mindenhol tudtam használni, amerre jártam a nagyvilágban, még olyanokkal is, akik nem tudták ezt a nyelvet. Higgyetek nekem, az eszperantó egy nagyszerű nyelv! Angliában is elég sokan tudják és használják ezt a nyelvet, még ha ez hihetetlenül is hangzik.

Áruljátok el, közületek, melyikőtök tanult vagy tud eszperantóul? Azzal szívesen vitatkozom, aki vette a fáradtságot és tanult eszperantóul, de aki meg sem próbálta, az hogyan mondhat róla ítéletet.

2011. máj. 17. 21:47
 12/13 anonim válasza:
100%

Évek után,de válaszolok-lehet,hogy senki sem fogja olvasni,de legyen ideírva(legyen üzenet minden szűk látókörű túlangolozónak):

Én még nem igazán találkoztam eszperantóellenesekkel. Inkább az a tapasztalatom,hogy sokan nem is ismerik az eszperantót.Sajnos.Én eszperantista vagyok,tagja több hazai és nemzetközi eszperantista internetes csoportnak.Tanulok és valamennyire beszélek eszperantóul.

Könnyebb megtanulni, mint más nyelveket-szabályos írás, nincsenek kivételek,nemzetközileg ismert szavak...

Nagyon sok helyen lehet használni?Hát világszerte vannak hívei,tény.Létezik nemzetközi eszperantó mozgalmuk a természetgyógyászoknak,a sakkozóknak,a tanároknak stb. +az eszperantó nyelvű újságok,könyvek,internetes oldalak tömege...Persze, lehetne sokkal használhatóbb is.

"Az emberiség nyelvi problémáinak egyetlen megoldása:egy arra alkalmas nyelv feltalálása és világméretű bevezetése."Hallottad már? Ez akar lenni az eszperantó,röviden Eo.Terveztek más nyelveket is ilyen célból,én közülük a volapükről tudom a legtöbbet.

A nemzetközi életben NE használjuk X vagy Y nyelvét, ne fogadjuk el X vagy Y nyelvű országok, népek, emberek nyelvi előnyös, önmagunk nyelvi hátrányos helyzetét!

Senki (első) nyelve,ezért lehet-legen mindenki (második nyelve)-erre van szükségünk,s erre ,legalábbis jelenleg ,bizony az eszperantó az egyetlen szóba jöhető jelölt.

A francia,orosz stb,kiváltképp az angol jelen elterjedtsége nem egyéb ,mint nyelvi gyarmatosítás,nyelvi elnyomás,ami igenis orvosolható és orvosolandó.Fel kell lépnünk az angol MINT TÚLTERJEDT nyelv hívei ellen.

Eszperantózzunk, az angolt kerüljük,ha lehet.

Nem mondom,hogy az eszperantó valaha is az emberiség második nyelve lehet és lesz.Az viszont talán feltételezhető,hogy az angol mint nyelvi-és kulturális-elnyomás eszköze a jövőben meg fog bukni.Én hiszek benne.Cxu vi parolas Esperante?Finlernu gxin,uzu gxin.NE anglumu-agu kontraux la troangla!(Beszélsz eszperantóul?Tanuld meg,használd.NE angolozz- tégy az túlangol ellen!)No English-hallhassák és hallják sűrűn az angol nyelvi imperialisták és a túlangol(a TÚLangol) megszállottjai!

2017. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, nem szeretnélel megbántani de a válaszod alapján szellemileg elég elmaradott lehetsz... Én nem vagyok eszperantó ellenes ne érts félre, de el kell ismerned hogy egy haszontalan nyelv. Igen vannak eszperantista társaságok a világban, de van bármibe is beleszólásuk? Nincs ettől kifolyólag akár bármely ausztro-polinéz nyelven is megtanulhatnék amik még szépek és érdekesek is. Az az igazság hogy az eszperantó egy "másolat" nyelv hihetetlen mennyire indoeurópai sémára épül, nincs önálló belső keletkezésü szókincse sem, minden szó egy másik indoeurópai nyelvből átvett kissé átalakított szó. Értem ez is azért van hogy egyszerűbb legyen... De ne ajuljunk már el tőle... A nyelvtana konkrétan primitív szintén azzal a címszóval hogy egyszerűbb legyen. Beszélek angolul, spanyolul és akárhol jártam mindig megkérdeztem valakitől hogy tud e eszperantó nyelvven és vagy nem tudták miről beszélek vagy a szemembe röhögtek hogy beszélik-e azt egyáltalán. És az eszperantó legnagyobb hibája hogy hiányt szenved abban ami az összes természetes nyelvnek megvan. Gondolkodásmód, hisz ha egy nyelvet megtanulsz megérted egy másik nemzet gondolkodásmódját is. Sajnos ez is lehetetlen az eszperantó nyelvnél... Ez a véleményem
2018. júl. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!