Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német felsőfokú nyelvvizsga:...

Német felsőfokú nyelvvizsga: TELC vagy Euro?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a könnyebb, illetve melyik a jobb? Úgy tudom, mindkettő elfogadott itthon és külföldön is, az árak is hasonlóak (az Euro kicsit olcsóbb, de ez nem számít). Viszont ha az Euro-n bukom az egyik részét, akkor nem kell az egészet újra letettem, kifizetnem, a Telc-nél nincs részvizsga felsőfokon. De Telc-en volta középfokon, és nagyon rendesek voltak, meg hát ezzel kapcsolatosan van csak tapasztalatom, az Euro-t illetően nincs. Melyiket érdemesebb választani? Tapasztalatok?
2011. máj. 16. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik se! Megmondom miért: tehát az, hogy külföldön hivatalosan elfogadott az még nem jelenti azt, hogy értékelik is. Az Euroról ugyan nem tudok sokat, de többektől hallottam, hogy TELC vizsgával akartak külföldön elhelyezkedni, de nem fogadták el, mert az nem ér annyit. Csinálj DSD-t. Nálunk a sulink szervezte (német nemzetiségi tagozaton) , ez egy speciális német vizsga, amit eleve Németországban javítanak. Nem olyan nehéz. Négy részből áll: 3 írásbeli (1 olvasott szöveg értése, 1 hallott szöveg értése, 1 3-4 oldalas esszé szótár segítségével) és egy szóbeli, ahol egy projektet kell előadni. Összességében nem volt durva. Ha a 4 részből három C1 egy B2, arra még kapsz felsőfokot. Ellenkező esetben középfok. Kivéve, ha 1 (vagy több), még középfok sincs, mert akkor nem kapsz semmit. Annyi hátránya van, hogy nagyon lassú az egész. Decemberben írtuk az írásbelit, januárban szóbeliztünk és csak következő hónapban kapunk róla papírt, amit honosíttatni kell. De én inkább ezt ajánlanám neked, ha esetleg külföldben gondolkozol. Az áráról nyilatkozni nem tudok, nekünk ingyen volt, de külsősöknek azt hiszem fizetni kell érte.
2011. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aminél azt mondják, hogy külföldön is elfogadják, az baromság. Ez a telc, euro, ecl-nél abszolút így van.


Angolból például a british council, meg a cambridge nyelvvizsga az, amit tényleg elfogadnak, igaz nehéz is.


Külföldön ált. nem nézik a bizonyítványt, max egyetemi felvételinél, oda lehet jó a nevesebb nyelvvizsga, de munkánál max. elbeszélgetnek veled pár percig, abból minden kiderül.

2011. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, külföldön nem igazán számít, hogy elfogadják-e, külföldi ismerőseim is mondták már, hogy a nyelvtudás számít, nem a nyelvvizsga.

Nekem leginkább a diploma miatt kellene, illetve azért, hátha jó pont lesz majd a jövő évi Erasmus jelentkezésnél. De a legfontosabb a diploma.

2011. máj. 16. 14:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha diplomához kell, akkor teljesen mindegy, hogy milyen, a lényeg, hogy államilag elismert legyen.

Itt találod meg őket:

[link]

2011. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindegy, igazából arra lennék kiváncsi, hogy hol korrektebbek, illetve melyik a "könnyebb" (levélnél kevesebb szó, magnó, szóbeli előtt felkészülés esetleg).
2011. máj. 17. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!