Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám felmentetni magam...

Hogy tudnám felmentetni magam német érettségi alól 42 évesen ha nagyon rossz a fülem és a kiejtéssel is nagyon sok gondom van?

Figyelt kérdés
Mivel nem hallom a magas hangokat a magyar kiejtéssel is problémáim vannak, előfordul,hogy figyelnem kell az illető szájját,hogy letudjam olvasni, ezért a nyelvi órák számomra csak szenvedés és kinlódás.
2011. máj. 17. 08:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljesen nem tudod felmenteni magad, ha még nincs érettségid nyelvből.

Orvosi igazolással a szóbeli alól megpróbálhatsz felmentést kérni.

2011. máj. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A 100/1997-es kormányrendelet szerint:

"Idegen nyelv érettségi vizsga nélkül tehet érettségi vizsgát az, akinek a tanulói jogviszonya megszűnésének időpontjában hatályos érettségi vizsgaszabályzat rendelkezései szerint nem kellett idegen nyelvből érettségi vizsgát tennie."

Ha te 42 éves vagy, és annak idején jártál iskolába, akkor bizony már kötelező volt a nyelvi érettségi, legalábbis a gimnáziumban. Ha most jársz iskolába, akkor meg pláne. Esetleg ha annak idején olyan szakközepet végeztél, ahol nem volt kötelező a nyelv, és most vizsgázol, akkor talán van kiút.


Ahogy az első írja, mentességet kérhetsz a szóbeli alól, mégpedig az érettségi jelentkezéssel egyidőben kell az igazgatónak beadni a kérvényt. A kérvénynek orvosi szakvéleményen kell alapulnia, de azt nem tudom, felnőtteknek ki jogosult ilyen igazolást kiadni, kérdezz rá az iskolában.

2011. máj. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy a diszlexiások, diszgráfiások is kapnak könnyítést a viszgákon, akár az érettségin is, így más testi fogyatékkal élők is kaphatnak. Hiszen így pl. egy siketnek vagy vaknak nem is lehetne érettségije.

Azt tudom, hogy a nappali tanozatos diákok részére a nevelési tanácsadó intézi el a megfelelő vizsgálatot és adja ki a megfelelő igzolást, fejlesztési tanácsot. DE hogy felnőtteknél ez hogy működik, azt nem tudom. Az osztályfőnököddel, a nyelvtanárral kellene még beszélned!

2011. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

10:13-as


Annak idején nem is lehetett németből nyelvérettségizni, a kommunizmus idején csak oroszt tanítottak az iskolákban. Én szüleimnek is csak oroszuk volt.

2011. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 12:08, ne beszélj hülyeségeket. Legközelebb azt terjeszted majd, hogy a kommunizmus idején koponyából itták a vért? Kommunizmus ugyan nem volt, csak kommunista diktatúra, ami nem ugyanaz, de ebbe ne menjünk bele, történelemórán elmesélik a különbséget.


Én két évvel vagyok idősebb a kérdezőnél, és meg tudom neked mutatni a német érettségimet. Az általános iskolában általában csak orosz volt, a gimnáziumban pedig az orosz volt az első idegen nyelv, és volt második is, és kötelező érettségi szabadon választott idegen nyelvből (mármint a tanultak közül). Hidd el, nem hasraütéssel írtam.

2011. máj. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha néha már szájról kell olvasnod, akkor orvosilag igazolnod kell, hogy hallássérült vagy. Legyenek meg az eddigi szakorvosi vizsgálatok eredményei, és menj el az ORSZI-ba, hogy nyilvántartásba vegyenek hallássérültként. Ezután megkaphatod a felmentést a szóbeli alól.
2011. máj. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, menj el az audiológiára, és csináltass hallásvizsgálatot. Majd írj egy kérvényt az iskolába, hogy a hallásod nem jó, nem érted, nem tudod olyan szinten teljesíteni a szóbelit ahog azt kellene, ezért felmentést kérsz alóla. De csak a szóbeli alól!


Amúgy hallókészüékkel teljesen jól helyreállítható lenne a hallásod, és simán meg tudnál tanulni németül szóban is, ha már írásban vágod. A német ugyanis szinte úgy beszél ahogy ír. Namost ez az angolra rohadtul nem igaz, ott tényleg kínlódás hallássérültként tanulni.


De németül piszkosul lehet érteni a TV-t még úgy is, hogy nem udok szinte semmit németül.

2011. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És egy jó tanács. Keress magántanárt! Hallássérült csoportban csak kínlódik, idegeskedik, lemarad, nem tud figyelni, félreért, bizonytalan.
2011. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak nem esti érettségin vagy?
2017. máj. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De akkor helyette más tárgyból kell érettségizned
2017. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!