Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külön angoltanárhoz szeretnék...

Külön angoltanárhoz szeretnék járni. Mennyi ideig tart a felkészítés?

Figyelt kérdés
Külön angoltanárhoz szeretnék járni és az lenne a kérdésem hogy mennyi ideig tart a felkészítés egy angol nyelv vizsgára? és hogy mennyibe kerül? (Még középiskolás vagyok)és hogy mikor lenne érdemes elkezdeni a következő tanév elején vagy most még a nyáron? köszi a válaszokért!
2011. máj. 23. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi ideig tart tőled függ, meg persze a tanártól. HA te gyorsan tanulsz és a tanár is gyors és alapos, akkor még mindig ott van a kérdés, hogy honnan indulsz. nekem most vizsgázott le két lányom, szeptember óta jártak heti egy alkalommal (elég sok kimaradással, mert decemberben és áprilisban nem voltak órák), mondjuk jó alapokkal jöttek. Van egy másik srác ő viszont 1 éve jár, de nem jutottunk még el oda se, hogy jelentkezzünk, mert nem tanul.

Szóval rajtad áll a dolog. Hogy mikor kezd, én mint tanár és volt fiatal, azt mondom, hogy szar nyáron tanulni, mert mindenki mást csinál, de viszont ilyenkor tudsz a legtöbb időt és energiát belefektetni, mert másra nem kell készülnöd.


Jó tanulást!

2011. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A különtanárok igen drágán dolgoznak, 2000-2500 ft-ot biztosan elkérnek óránként. Az, hogy mennyi ideig tart egy ilyen felkészítés csak is azon múlik, hogy milyen szinten állsz jelenleg angolból, és mennyire vagy hajlandó beleadni mindent, hogy gyorsan meglegyen. Én anno nyelviskolába jártam, kiscsoportos foglalkozásokra. Ez annyit jelentett, hogy 5-6 fővel indultunk, és 625 ft/ órára jött ki az ár. Heti kétszer három óránk volt délután. Néhány hét alatt a gyengébbek elpárologtak, hárman, majd az utolsó hónapra ketten maradtunk, így olyan volt mintha magántanárhoz járnánk. Egy jó nyelviskolában igyekeznek mindenkihez alkalmazkodni, mindenkit beszéltetni, mindenkinek megtalálni a gyengepontját, és azt egy kicsit jobban fejleszteni, szóval összességében én az ár miatt inkább nyelviskolába mennék egy hozzád hasonló szintű csoportba, mert magántanárral ennyi órát eltölteni enyhén szólva sem olcsó. Én három és fél- négy hónapot jártam, 54 ezer körül jött ki. Kifejezetten nyelvvizsga felkészítő volt, rendszereztük, felelevenítettük a már meglévő tudást, ha valami gyengén, vagy egyáltalán nem ment, vettük és megtanultuk újra. Utána sikerült is a nyelvvizsgám rögtön :)

Az hogy mikor kezded el csak is rajtad múlik. Ha nagyon ráérsz nyáron, akkor én egy intenzív kurzusra iratkoznék be nyelviskolába, és ha már olyan szinten vagy, akkor lehet nyár végén mehetsz is nyelvvizsgázni. Én suli után jártam 5-8-ig, sokszor nagyon nagyon nehéz volt, ezért szerintem jobb a nyarat erre szánni, de csak kitartás kérdése.

2011. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Jól nézd meg ki lesz az angol tanárod. Próbálj meg a nemednek megegyezőt választani, nehogy úgy járj mint én!

Az a-b-c nél még nem volt gond....aztán utána nem volt kedve tanítani....esetleg "franciát"! Én inkább nem tanultam vele, arról szó sincs, hogy ki is röhögött, aztán sírva mehettem haza...

2011. jún. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Ha még aktuális a kérdésed:

ez személytől, nyelvérzéktől, szorgalomtól, motivációtól is függ, és attól, hogy kinek mennyi ideje van tanulni.

Az én diákjaim közül mindenki letette a nyelvvizsgát 7-8 hónap alatt, még az is, aki lusta volt vagy antitalentumnak bizonyult, bár szigorúan számon is kértem őket.

2012. febr. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!