Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga beszámítható...

Nyelvvizsga beszámítható érettségin?

Figyelt kérdés

találtam egy képet: [link]

az angol és a német érettségin 100%-os emeltként be lett számítva a nyelvvizsga..

most akkor ez a 2006-os mivoltából még nem a bolognai rendszerbe tartozott még és esetleg ma már nem így működik?

Vagy ha még számít azt tudom hogy a nyelvi érettségik a TELC vizsgaszintjeinek felelnek meg ugyebár alapfok-közép középfok-emelt.. szóval ha beszámítható akkor gondolom csak a Felsőfokú TELC nyelvvizsgás ha tévedek akkor légyszíves javíts :D


2011. máj. 23. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is ez van a bizonyítványomba írva, mint ennek a fiúnak, csak nekem németből mivel azt 2005-ben szereztem, és akkor volt először és utoljára, hogy a német vagy pl angol középfokú nyelvvizsga kiváltotta az emelt érettségit 100%-kal de már ez nincs, csak fordítva, hogy az emelt felel meg középfokú nyelvvizsgának, pluszpontként, mivel az emelt szintért többet kapsz ezért azt veszik figyelembe

bolognai rendszer amúgy 2005től van

2011. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Így van, az új rendszer bevezetése után is lehetett még egy darabig középfokú nyelvvizsgát emelt érettségiként beszámíttatni. Viszont már akkor sem lehetett fő pontszámításra használni: vagyis ha olyan szakra jelentkeztél, ahova nyelv a felvételi tárgy, akkor ez az eredmény nem számított, a felvételhez érettségit kellett tenni. Ma már teljesen megszűnt ez a dolog, így a kötelező nyelvi érettségit sem lehet kiváltani nyelvvizsgával, külön érettségizni kell egyből.
2011. máj. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

akkor jól gondoltam :D

Köszönöm a válaszokat

2011. máj. 24. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!