Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki magyarázza el hogy a...

Valaki magyarázza el hogy a mi a különbség? (my-mine)

Figyelt kérdés
0-ikos vagyok és holnap vizsgázok angolból. De alapvető dolgokat nem tudok. Valaki el tudná nekem magyarázni mi a különbség a 'my' és a 'mine' között??
2011. máj. 25. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A my-t akkor használjuk, amikor pl azt mondod, hogy:

Ez az én tollam. This is my pen.

A mine-t akkor használjuk, ha azt mondjuk pl, hogy:

Ez a toll az enyém. This pen is mine.

Avagy, ha megkérdezik, hogy kié ez a toll, akkor is azt válaszolod, hogy az enyém, tehát mine. Kicsit mélyebben kell nézni a dolgokat, de előbb utóbb bele fogsz jönni!

2011. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2011. máj. 25. 17:22
 3/10 A kérdező kommentje:
És a present perfect múlt vagy jelen idő?
2011. máj. 25. 17:25
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi van velük? :)
2011. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja úristen, bocsi totál félre olvastam...:) Lényegében múltidő, de ennél kicsit bonyolultabb. Régen volt már, hogy én ilyeneket tanultam, de ha jól emlékszem, akkor használjuk, amikor valami a múltban kezdődött, de még jelenleg is tart, érzékeljük a hatását, stb. Nyelvtanból nem vagyok jó :S
2011. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen így van valahogy :D most már értem.. köszi szépen a segítséget 
2011. máj. 25. 17:32
 7/10 Vree ***** válasza:
100%

Mindegyik személyes névmnásnak van ilyen alakja:


my - mine

your - yours

her - hers

his - his

its - its


our - ours

your - yours

their - theirs


csak a "my/mine" rendhagyó.


Az a különbség, hogy a my, your, stb. birtokos határozószók, amik a birtokolt főnév elé kerülnek, a mine/yours/stb. pedig birtokos névmások, amik egy "be" (=is/are) ige után rakva állítmányt alkotnak. "My book" és "The book is mine" ugyanaz mintha magyarban azt mondanád: "A(z) (én) könyvEM" és "A könyv az ENYÉM".

2011. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Thx.. És azt valaki el tudja mondani hogy-hogy kell angolul mondani,hogy ' Az össze barátom a városban lakik ' xD
2011. máj. 25. 18:05
 9/10 Vree ***** válasza:
100%
All my friends live in the city.
2011. máj. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha egybe beirod hogy mymine akkor egy klasszikus számot fogsz találni a YouTubeon :))
2017. márc. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!