Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECl középfokú nyelvvizsgám...

ECl középfokú nyelvvizsgám van. Fel tudok készülni áprilisig a felsőfokúra? Mennyivel nehezebb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha angolról van szó, akkor igen :) Természetesen nem mindegy mennyi időt szánsz rá. Én is nagyjából egy erős középfokon állok és ősz-tél környékére tervezem a felsőfokot (ECL vagy Cambridge). Persze nekem nem lesz jövőre suli, mert halasztok egy évet, így jóval több szabadidőm lesz. De megfelelő könyvekkel és napi szintű gyakorlással simán menni fog :) Egyébként én Kész Zoltán és Törökné Tenk Dóra " Let's discuss it!" című könyvéből készülök szóbelire, nagyon jó! 40 topicban dolgozza fel az előforduló vitatémákat, melyekhez ad szókincset és kifejezéseket.
2011. máj. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szeptemberben megyek felsőfokozni origóra (a középfokom ugyan itt 9. év végén meglett, most 10.-es vagyok)és úgy tervezem hogy a nyáron fogok felkészülni rá. Habár 9. óta kitűnő vagyok belőle angol spec.-en és bízom magamban h sikerül:)Azt mondják h kemény...

De sztem ha lelkiismeretesen tanulsz,akkor sikerülhet:)

2011. máj. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Németből akarok.
2011. máj. 27. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Szorgalom kérdése, de felkészülni fel lehet.

Egyrészt a nyelvtani hibákat ki kell csiszolni, beszéd közben felsőfokon azokat már nemigen nézik el, B2-n még csak-csak. Melléknevek ragozását is helyesen kell használni.

A Hörtext általában akcentussal van, ennek a fejlesztésének az érdekében nézzél sok német adót a TV-ben.

A többi innentől kezdve pedig csak szókincsfejlesztes, a C1-es témakörök azért kicsit már nehezebbek, de ha erős B2-es alapjaid vannak, akkor pláne könnyű lesz megcsinálni. Nézz meg minden témakört ahhoz gyűjtsél ki szóanyagot, és kész.

Kis szorgalom és simán meglesz! Sok sikert!

2011. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jún. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!