Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ennyi tudással kb. mennyi idő...

Ennyi tudással kb. mennyi idő lenne megszerezni a középfokú angol nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban angolt és németet is tanultam, de az angol volt a választott tárgyam a tavalyi érettségin. Nem lett olyan jó, mint a többi, de a nyelvekkel (főleg a nyelvtani részével) hadilábon állok.

Összességében egy közepes 4-es lett. (Az írásbeli 70% fölött, viszont a szóbelivel rontottam 2-3 százalékot.)

Tudom, ez egy nyelvvizsgához viszonyítva édeskevés.

A szókincsem elég nagy, fordítani nagyon jól tudok a volt tanárom szerint, a szövegértés is megy.

Viszont a szövegalkotás írásban csak döcögősen (a nyelvtan miatt), maga a nyelvtani rész pedig egy katasztrófa. Jóformán úgy "oldottam" meg a feladatokat, hogy sikerült kizárnom egyet, de a többit csak tippeltem.

Most vizsgaidőszak végén szeretnék nekilátni.

Mennyi idő alatt sajátíthatom el így a középszintet?

/Gimnáziumban több tesztet is írtunk, hogy megtudjuk, kinek milyen nyelvvizsga sikerülne jobban. Nekem mind a kétszer az Origónál lett a legtöbb pontom)


2011. máj. 27. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha a nyelvtanban nem vagy olyan jó, akkor szerintem néz meg a pannon nyelvvizsgát. ott van fordítás is, szövegértés, meg egy kis nyelvhelyesség, ami inkább csak a szókincsre épül.
2011. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem! :)
2011. máj. 27. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem intenzíven 3-4 hónap alatt akár. Én az Euroexam-ot javasolnám.
2011. máj. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a nyelvtannal van bajod,akkor a TELC nyelvvizsgát ajánlom. Ott inkább a szóbeli részre helyezik a hangsúlyt.
2011. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!