Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan, hogy angol nyelvhel...

Van olyan, hogy angol nyelvhelyesség ellenőrző program vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
Szóval ellenőriz egy angol mondatot amit beírok neki pl. ha én azt írom be neki, hogy I names Lisa, akkor a program kijavítja azt My name is Lisára és így tovább, meg felismeri az igeidőket, hogy mikor van pl. past simlpe és mikor past continuous stb... Az se baj, ha pénzbe kerül+nem magyar a kezelőfelülete, de ha tudtok ilyeneket mondani, akkor nagyon szépen kérlek titeket, hogy mondjatok, és a google keresővel se jöjjetek, mert az nem adott ki ilyet, már néztem.
2011. máj. 28. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, már tudsz róla és nem erre gondolsz, de a Word-ben (legalábbis az én régebbi verziómban) van ilyen, telepítésnél be lehet állítani meg később is lehet telepíteni. De hogy minden kritériumnak megfelel-e, amit említettél, azt nem tudom.
2011. máj. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

A legtöbb program sajnos csak az egyes szavakat ismeri fel, a szórendet, nyelvtant nem. Pl. amit mondtál, az "I names Lisa"-t például valószínűleg elfogadja. Pl. a Microsoft Word vagy a legtöbb internetböngésző ellenőrzője ilyen.


Fizetős próbálkozások vannak, mint pl. a Grammarly,

amelyek a szövegkörnyezet alapján próbálják belőni a jelentést (context-sensitive spell-checker), de ezek sem igazán megbízhatóak.


Hogy miért nem képesek olyan helyesírás-ellenőrzővel előállni, ami egy mondatra kivetítve is ellenőrzi a nyelvtant, neadjisten felismeri a nyelvtanulók által elkövetett leggyakoribb hibákat, nem tudom, de ez az általam ismert szoftverek szintje fölött van. (Az "I names Lisa" tökéletes példa: itt fel kell ismernie hogy személyes névmás volt használva, de rossz (I/my), illetve hogy a "names" az name is aposztróf nélkül, nem egyes szám harmadik vagy többesszámú főnév - azután ha felismerte hogy az "I names" grammatikailag inkorrekt, a leggyakoribb szerkezetek közül kikereshetné és javasolhatná a "My name is"-t. De ezt mégsem tudja szinte semelyik ellenőrző.)

2011. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem tökéletes, de sokszor jól jöhet :)

gingersoftware.com/en/grammarcheck

2015. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!