Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A 'compared' (mint 'képest')...

A 'compared' (mint 'képest') kifejezést az angolban hogyan használjuk?

Figyelt kérdés
írjatok légyszíves példamondatokat, amikkel könnyen átlátom, hogy hogyan működik..
2011. máj. 31. 15:03
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. máj. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- Jane is thin compared to Anne. / Compared to Anne, Jane is rather thin. (Anne-hez képest Jane [inkább] vékony)


Kérdezni is tudsz vele:

- Jane is thin.

- Compared to whom?


(Jane vékony. - kihez képest?) <- ennek az esetek többségében van egy kis gúnyos felhangja. Tehát ha visszakérdezek, hogy "Compared to whom?" akkor valójában úgy gondolom, Jane nem annyira vékony...


- This year's profit, compared to last year's results, is high, but still not enough. (Az ez évi haszon a tavalyihoz képest magas, de még mindig nem elég)


Stb.

2011. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az első belinkelte a compared with-et is, amiről én elfeledkeztem :)
2011. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöööm széépen!! :))
2011. máj. 31. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!