Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tartjátok magatokat...

Hogyan tartjátok magatokat szinten angolból?

Figyelt kérdés

régen nyelvizsgáztam már és szinte mindent elfelejtettem. Hogy kezdjem újra és mivel? Ti hogy tartjátok magatokat szinten? Sorozatokat nézni nincsen időm és kedvem se.


Köszönöm.


2011. jún. 6. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Én épp a sorozatok által fejlődtem sokat: összesen kettőt nézek, szóval én sem viszem túlzásba, de így is érzem a hatásukat: ma sokkal jobban értek és beszélek is angolul, mint hat éve, mikor a felsőfokút letettem. De ha nincs időd/kedved a sorozatokra, akkor nézz egy-egy filmet eredeti nyelven, esetleg a kedvenc szinkronos filmjeidet nézd meg angolul.


Emellett én olvasok is sokat angol nyelven: a szépirodalomtól a kortárs irodalmon át az egyetemi kurzusokhoz szükséges tudományos szövegekig vagy napi hírekig mindenfélét.


Ha magyar nyelven szoktál fórumozni, kereshetsz az érdeklődési körödnek megfelelő angol nyelvű fórumokat is, a hétköznapi nyelvhasználatot az is tudja fejleszteni.

2011. jún. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a Harry Potter-t vettem meg. Mindenhol el lehet érni angol és német nyelveken.

Az első jónéhány fejezet rémálom volt, de aztán egyre jobban belejöttem.

Mellette CNN-t nézek.

Sajnos csak az olvasás és tévé segíthet, meg talán az INTERPALS.NET. Ez egy nyelvtanulós chat-es oldal. Regisztrálj és chat-elj. Elég jó.

2011. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amerikai barataimmal/csaladtagjaimmal beszelek. eleg jo modszer, mellette semmit nem nezek magyarul, mindent angolul.
2011. jún. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel a magyarok általában elkúrják a szinkront, angolul szoktam szinte minden filmet vagy sorozatot megnézni, gyakorlásképp meg angolul blogolok.
2011. szept. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

INTERNET! külföldi oldalak, fórumok, filmek, sorozatok, minden.

engem kb a net tanított meg angolul.

2011. szept. 2. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dvd-k angol eredetiben, CNN. És a neten különböző oldalak, blogok- mint ahogy azt már előttem is írta valaki.
2011. szept. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!