Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanárképző / anglisztika...

Angol tanárképző / anglisztika ugyanaz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van különbség az angol tanárképző és az anglisztika szak elvégzése közt? Mindenképp tanárt képeznének belőlem? Az egyetem honlapján a Tanárképző kar alatt van feltűntetve a Modern Filológia tanszék, ez alatt pedig az anglisztika szekció és a germanisztika szekció. Érdekelnének a tantárgyak is. Aki ilyen szakon tanul, és bővebben tud róla, kérem írjon! Köszönöm
2011. jún. 8. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

anglisztikán angolt tanulsz,irodalmat,ill az országokról persze mindezt angol nyelven. ha tanár akarsz lenni kell majd valami másik tantárgy ill. pedagógiát is kell felvenned. ha nem akarsz tanár lenni akkor hagyod ezeket. 3 év után kapsz egy bölcsész diplomát,utána pedig ha akarsz mehetsz mesterképzésre,lehet fordító,tolmács v. akár az említett tanárkodás :)


remélem segítettem


(a zöld pipa jól jönne :) köszi)

2011. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit eltévedtél. :)

Már nem képeznek tanárokat úgy, hogy külön kell rá jelentkezni és ha valaki tanár szeretne lenni, mindenképp kétszakosnak kell lennie.


Tehát jelentkezel anglisztikára. Ez egy sima alapképzés, ún. BA szak.

Ha felvettek, eldöntheted, hogy később milyen irányban szeretnél haladni.

1) Ha tanár szeretnél lenni, egy ún. tanári diszciplináris minort kell felvenned a szakod mellé (erre nem kell külön jelentkezni a felsőoktatásban, ezt az egyetem intézi, hirdeti meg), hogy kétféle dolgot tanulj: pl. angolt és történelmet.

2) Ha nem szeretnél tanár lenni, de érdekel egy másik terület, akkor a szakod mellé ott helyben valamilyen minort választasz. Ez lehet tanárképzésre felkészítő és nem tanári minor is, mindegy.

3) Ha az adott szakod (anglisztika) valamely speciális területe érdekel, nem szeretnél minort, akkor nézz körül, mit tud nyújtani az egyetemed. ELTE BTK anglisztikájának pl. van amerikanisztikai és sima anglisztikai vonala, fordítói és üzleti specializációja, stb. :)


Tanár akkor lehet valaki, ha elvégez egy tanárképes alapszakot és egy tanárképes minort, majd sikeresen felvételizik tanári mesterképzésre (ez az MA-fokozat) és azt is elvégzi.

2011. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Ezen a karon már a jelentkezésnél kötelezően választani kell az angol mellé egy másik tantárgyat. Én a németet választanám. Viszont, azt nem tudom, van-e lehetőség bizonyos területekre specializálódni. Egyébként, ez az egyetem nem Magyarországon van. Tanárkodni nem nagyon szeretnék, inkább az említett fordítói és üzleti specializáció érdekelne. :)


Még 1x köszönet az infókért!

2011. jún. 8. 19:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaaa, én magyarországi viszonylatokban gondolkodtam. Más rendszereket nem ismerek. (Ilyenkor segít, ha előre leírod az egyetem nevét, a kart és könnyebb behatárolni. :))
2011. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!