Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretitek a német nyelvet?...

Szeretitek a német nyelvet? Ha igen, miért és ha nem, miért?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 20:53
1 2 3
 1/26 valakiakitnemismersz válasza:
100%
Őszintén nekem nem tetszik. a szavak valahogy meg a kiejtés nem tetszik,meg hát így őszintén nem tudom nem tetszik és kész.
2011. jún. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem. Pedig nem vagyok(voltam) rossz belőle. Van nyelvvizsgám is meg egy közép szintű 94 %os érettségim. De nekem nem tetszik a hangzása. Sokszor idegesített ahogyan beszélnek. Egyébként ezenkívűl nehéz megmondani h miért nem szeretem:D
2011. jún. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem, bár iskolai keretek között soha sem tanultam. :)

(autodidakta vagyok)


Miért? Fogalmam sincs.

Katonás, erőteljes nyelvnek tűnik.

2011. jún. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Mióta a barátom német és kinn élek, megszerettem.

Az embereket is.

A kiejtés tényleg irritáló tud lenni, de majd ha nekem is megy talán nem idegesít:D:D

2011. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Igeeen, szeretem, bár sajnos nem tudok németül, a suliban nagyon keveset és lassan tanulunk. Hát, jó kérdés, miért, szimpatikus nyelv, jó a hangzása, meg a felépítése(amennyit ismerek belőle :D), jó beszélni rajta szerintem.
2011. jún. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%
Utálom! Soha nem tudtam megjegyezni a névelőket és könnyű keverni a szavakat. A KATI szórendnek meg összesen annyi a lényege, hogy direkt nehezebb dolgom legyen, ha beszélni szeretnék, mert egy órát kell gondolkodnom ,hogy mi hova aztán már el is felejtettem, hogy mit akartam mondani. Van egy középfokúm és jövő héten túl leszek az érettségin is és soha többet nem fogok vele foglalkozni. Életem legszebb napja lesz kijönni az érettségiről és elégetni egy német könyvet :)
2011. jún. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Nekem sem a kedvenc nyelvem, Berlinnél viszont nincs jobb város a világon, úgyhogy muszáj leszek jól megtanulni:)
2011. jún. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem. Kevesen vagyunk ugyan, de nekem tetszik a nyelv hangzása, kiejtése. A kedveltsége azért is magas nálam, mert könnyebben tanultam a német szavakat, mint az angolt (a névelők és többes szám ellenére is)vagy az olaszt. Jobban megragadt és nagyobb sikerélményem volt Ausztriában a használatával.
2011. jún. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is szeretem.

Rendkívül logikusan felépített nyelv, akinek van egy kis rálátása a nyelvekre, az ezt rögtön észreveszi és tud belőel profitálni. Névelőkbe bele lehet jönni, a ragozás gyorsan tanulható a vizuálsi típusúaknak, a szórend sem vészes. Kiejéts pedig erőteljes, katonás, nem olyan szép minte gy angol/francia, de jóaz:)

Ráadásul Mo-n a vezető nyelvek közé tartozik, szóval simán megéri tanulni. Sokkal többet ér itthon, mint egy olasz/spanyol.

2011. jún. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

A KATI szorendet hamar megtanulod ha kint elsz:)

Ich kann das nicht glauben, dass man diese sprache hassen kann;)

Wirklich nicht so schlimm;)

2011. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!