Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen spanyol nyelvkönyvet...

Milyen spanyol nyelvkönyvet ajánlotok teljesen kezdőknek?

Figyelt kérdés

Mostanában (néhány napja) elkezdtem foglalkozni a spanyollal, mert egyre többen beszélik a világon, és mindenképpen hasznos lenne számomra, ha valamilyen szinten el tudnám sajátítani ezt a nyelvet. Sajnos az iskolában nem tanultam spanyolt, és igazából még soha nem is foglalkoztam vele, így még az alapszavakkal, a kiejtéssel, alap nyelvtani szabályokkal stb. sem vagyok tisztában. Ismerős szavak persze jócskán vannak, mert sok az átvett szó, és elég jól tudok angolul és németül, valamint amúgy is kedvelem az idegen nyelveket, szóval ennyi előnyöm van.


A kérdésem az, hogy milyen nyelvkönyvet ajánlanátok nekem? A szavaknak még utána tudok nézni az interneten, vagy a szótárban, ezért inkább egy olyan nyelvkönyv kellene, amely az alapvető nyelvtani szabályokat magyarázza el világosan (személyes névmás, többes szám, igeidők, feltételes/felszólító mód stb.)

Esetleg jól jöhet még egy alapfokú spanyol társalgási könyv, ami hétköznapi helyzeteket mutat be párbeszéddel, magyar fordítással (!).


Leginkább azoknak a javaslata érdekelne, akik szintén nulláról kezdtek, és hasznosnak tartották a könyvet! Előre is köszönöm a segítséget.


2011. jún. 20. 00:50
 1/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt elküldtem volna a kérdést, akkor vettem észre, hogy már van egy hasonló kérdés, ezért bocs, nem akartam kitörölni, ha már ilyen sokat írtam... Mindegy, úgyis annál jobb, minél több könyvet mondtok.
2011. jún. 20. 00:52
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


Igaz, én nem tanultam spanyolul, de hátha tudtam segíteni. Remélem, hasznodra válik majd.

2011. jún. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Spanyol tanárt is tudok ajánlani:


[link]


Nem tudom, melyik városban laksz, de itt megtalálod, amit keresel szerintem.

2011. jún. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én is hasonló cipőben járok, mint te!

amit ajánlottak az tényleg jó,ezen kívül:

[link]

könyv:Király Rudolf:Tanuljunk könnyen, gyorsan spanyolul

én antikváriumban szoktam vele találkozni..

ha tudsz valami jót megírhatod én is nagyon szeretnék spanyolul tanulni!

remélem tudtam segíteni!

2011. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Colores könyvek a legjobbak, az iskolákban is abból tanulnak azon kevesek, akik spanyolos suliba járnak.
2011. jún. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!