Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Francia Assimil könnyűszerre...

A Francia Assimil könnyűszerrel csomag tényleg elég hatásos? Franciául szeretnék tanulni és ez milyen fokú nyelvtudást tudna biztosítani?

Figyelt kérdés

Légyszi írjátok már meg mert fontos lenne!

Köszi szépen!

Merci Beaucoup! :)


2011. jún. 20. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj nyelviskolába. Az otthon tanulás nem túl hatékony.
2011. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát igen...

Az lehet hogy jobb lenne, de nagyon lenne rá időm.

2011. jún. 21. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Én az angol verziójából tanulom a franciát és szerintem hatásos. Felénél tartok és már tudok gyerekkönyveket olvasni. De nem árt mellé valami nyelvtankönyv, lehetőleg feladatokkal, valamint ha tényleg meg akarsz tanulni beszélni és írni, akkor egy tanár vagy egy franciául jól tudó ismerős, mert az esetleges hibáidat ők ki tudják javítani. Viszont a passzív tudás megszerzéséhez szerintem tényleg ez a legegyszerűbb módszer. Amúgy a könyv B2-es tudást ígér, de olvastam tapasztalatokat, amik szerint ha csak ezt használod, akkor maximum egy alapfokig tudsz vele eljutni. Én is így gondolom.
2011. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat!

azért akarnék mihamarabb megtanulni mert keresztanyámék franciaországban élnek és kb. 1 év mulva költözök ki én is.

2011. jún. 23. 22:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdd el a nyelvet, mert szar lesz nagyon ùgy belecsôppenni mindenbe ,hogy nem értesz egy kukkot se! Tapasztalatbòl mondom!

én anno a baràtnôm kôzépiskolàs kônyveit kaptam kôlcsôn ( Tanuljunk Kônnyen Gyorsan Franciàul meg az euroexpress kônyveket) alapokra elég volt, de még néha ìgy is nehézségem van, hogy màr majd egy éve itt vagyok.. Sose tanultam elôtte, de ha egyszer rààll az agyad a gondolkodàsod, akkor màr kônnyebben ragad! Kezdd el amint és ahogy tudod, a tôbbi ott majd megugrik, ha nem tôk az elejérôl kell majd kezdened!

2011. jún. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi.!
2011. jún. 26. 00:07
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Igen, hatékony. Az nem igaz, hogy nyelviskolába kell menni, mert az otthontanulás nem túl hatékony. A kislányom sohasem járt nyelviskolába, csak itthon tanul, és már nagyon jól beszél, a szemem láttára tanulja meg az anyanyelvét. Én is a szüleimtől, otthon tanultam meg beszélni, na meg az óvodában. Később külföldre mentem egy rövid időre, de előtt otthon pár hónap alatt, egyedül, egy kazettás magnó és egy tankönyv (Berlitz and You) segítségével tanultam meg társalgási szinten angolul. Majd az assimil segítségével hetek alatt tanultam meg társalgási szinten olaszul. Most a nyelvvizsgára készülök, az assimillel tanulom az angolt, húsz év után, és villámgyorsan megy, egy angol családdal beszélgettem a napokban, tökéletes társalgási szinten. Az öcsém otthon tanult, néha kijárt hozzá egy nyelvtanár, és most vizsgázott le középfokra olaszból. Igen, a nyelvvizsgához valószínűleg több kell, mint csak könyveket olvasni. Mégis, aki kijelenti, hogy ezt csak így vagy csak úgy lehet, illetve hogy az otthontanulás nem hatékony, az vsz túl buta ahhoz, hogy gondolkodjon, mielőtt kinyilatkoztatja a butaságát.
2015. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!