Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sokan mondják azt, hogy egy...

Sokan mondják azt, hogy egy nyelvet úgy kell megtanulni, mint ahogy egy gyerek is teszi. Értem én ezalatt azt, hogy önálló szavakat ne tanuljak, ha nem inkább kifejezéseket, mondatokat. Hatásos ez? Hol kezdjem el?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 15:52
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Van benne valami. Célszerű verseket megtanulni (könnyebb a rím miatt), de folyó szövegeket is lehet. Persze emellett nem árt azért szavakat, nyelvtani szabályokat is tanulni.
2011. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ebben sokáig nem hittem. Aztán mégis be kellett látnom, hogy sokkal könnyebb így, viszont egy idő után már fog úgy is menni, hogy csak szavakat tanulsz, de ahhoz kell egy bizonyos szintű nyelvtudás, hogy az új szavakat be tudd építeni a mondandódba.
2011. márc. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vajon egy magyaranyanyelvűnek melyik lehet a legkönnyebben megtanulható idegen nyelv? Angol?


Legnehezebb nyilván valamelyik ázsiai, orosz és görög, arab, héber ilyesmi.


Gondolom.

ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!